Citroën pokračuje v elektrické ofenzívě

Francouzská automobilka Citroën v rámci své elektrické ofenzivy přichází nyní s novým vozem ë-Jumper. Jedná se o model, který je třetím elektrifikovaným užitkovým vozem a šestým elektrickým modelem, jenž značka uvedla v letošním roce na trh – po Ami, SUV C5 Aircross Hybrid, Nouvelle ë-C4, ë-Jumpy a ë-Space Tourer.

Od roku 2021, jakmile vozy ë-Jumpy a ë-Jumper doplní i ë-Berlingo Van, bude Citroën nabízet stoprocentně elektrifikovanou nabídku lehkých užitkových vozů. Je to reakce na situaci, kdy zvyšující se urbanizace představuje pro firemní zákazníky velký problém přístup do center měst a jejich zón s nulovými emisemi.

Řízení jen s řidičákem typu B

Nový ë-Jumper kombinuje všechny vlastnosti verze se spalovacím motorem a výhody elektrického pohonu. Umožňuje velkou svobodu použití, zejména díky dojezdu až 340 kilometrů a schopnosti dobít osmdesát procent kapacity baterie za 45 minut. Užitečný objem je u vozu ë-Jumper stejný jako u vozu se spalovacím motorem – se 17 m3 je nejlepší ve své kategorii. K řízení čtyřtunové verze stačí řidičský průkaz typu B (3,5 t) díky odečtení hmotnosti baterie, což je v tomto segmentu velkou výhodou. Užitečné zatížení 1 265 kg vyhovuje většině požadavků. 

Rozsáhlé bezpečnostní prvky

Citroën ë-Jumper nabízí profesionálům devět podpůrných prvků řízení pro bezpečnou a klidnou jízdu, jako je Active Safety Brake, asistent pro rozjezd ve svahu (Hill Assist), systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětná parkovací kamera a radar, automatické přepínání dálkových světel, snímání dopravních značek a zobrazení povolené rychlosti, tempomat / omezovač rychlosti, systém sledování mrtvého úhlu a upozornění na vozy vzadu přijíždějící zleva a zprava v okruhu 50 metrů, a regulace rychlosti při jízdě ze svahu a intelligent traction control.

Objednat lze i další bezpečnostní prvky, jako detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách, airbag spolujezdce a boční airbagy, brzdový asistent pro kritické situace, centrální, alarm a super zamykání umožňující funkci deadlock, automatické zapnutí potkávacích světlometů, automatické spouštění stěračů, navigace a světla pro denní svícení s LED.

Pohodlný a účelný interiér

Komfort na palubě pro větší klid usnadňuje třináct praktických úložných přihrádek včetně stropního úložného prostoru o objemu 22 litrů, který je součástí standardní výbavy všech verzí, přizpůsobitelný prostor umožňující proměnit interiér v mobilní kancelář, a to zejména díky tabletu zabudovanému do opěradla sedadla uprostřed objevujícím se po jeho sklopení, držáku sklopné psací podložky nad palubní deskou sloužícímu k přicvaknutí dokumentů nebo připojení dotykového displeje nebo smartphonu.

Text: Bohumil Brejžek
Foto: Citroën

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...