Coca-Cola HBC rozšiřuje flotilu bezemisních vozů o řadu aut Škoda Enyaq RS Coupé iV

Společnost Coca-Cola HBC se v rámci své dlouhodobé strategie snaží snižovat emise CO2. Týká se to jak samotného podnikání, tak i firemní flotily. Firma chce být uhlíkově neutrální do roku 2040.  Nově proto zařadila do svého vozového parku i čtyři automobily Škoda Enyaq RS Coupé iV, kterými odměňuje formou měsíčního zapůjčení své nejlepší obchodní zástupce.

Zbrusu novými a zcela bezemisními vozy z dílny mladoboleslavské automobilky Škoda se mohou vozit obchodní zástupci společnosti Coca-Cola HBC. O čtyři černé vozy Škoda Enyaq RS Coupé iV rozšířila firma svůj stávající vozový park. Navazuje tak na 25 plug-in hybridů Škoda Superb, které už ve své výbavě má. V rámci dlouhodobé strategie řízení svého vozového parku, stejně tak jako i u svého podnikání, se firma neustále snaží snižovat množství emisí CO2 tak, aby přispěla ke globálnímu závazku skupiny, dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040.

„Jsme ve velmi úzké spolupráci s výrobci automobilů a snažíme se využívat vždy ty nejnovější dostupné technologie, které umožňují snížit emise oproti námi aktuálně využívaným vozidlům. Již v minulosti jsme pro naše potřeby testovali mj. elektromobily Škoda, VW, BMW, Audi, Tesla a další. V současnosti máme již v naší firemní flotile cca 170 aut na CNG – jedná se o užitkové i manažerské vozy VW Caddy, Škoda Scala a Octavie, dále 25 plug-in hybridů Škoda Superb, pro distribuci používáme 10 nákladních vozidel Mitsubishi Fuso, což jsou tzv. mild-hybridy s elektro-dieselovým pohonem,“ popisuje Jan Turek, ředitel řízení dodavatelského řetězce Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a dodává: “Úplnou a exkluzivní novinkou jsou také čtyři vozy Škoda Enyaq RS Coupé iV, kterými odměňujeme formou měsíčního zapůjčení naše nejlepší obchodní zástupce.“

Sportovní verze RS se stejně jako jak ostatní vozy Enyaq iV vyrábí na jedné produkční lince v Mladé Boleslavi společně s automobily se spalovacím motorem. Jde tak o unikátní a efektivní řešení produkce automobilů, na které jsou v Mladé Boleslavi náležitě pyšní. Auta pro společnost Coca-Cola HBC jsou v černé metalíze s typicky čer

vený logem Coca-Cola a s dovětkem „Zero cukru – Zero emisí CO2“, jasně odkazují na bezemisní budoucnost a zdravější životní styl. Vůz nabízí luxusní dojezd až 540 km na jedno nabití a ve Škodovce mu věští zářnou budoucnost.

„Věřím, že náš nový člen rodiny bude minimálně stejně úspěšný jako jeho starší sourozenec, jehož se za uplynulý rok 2021 prodalo téměř 45 tisíc kusů. Enyaq Coupé iV je dalším krokem na naší cestě vstříc elektrické budoucnosti, a dle prvních ohlasů tisku i enormního zájmu o model mezi zákazníky věřím, že jdeme po správné cestě. Jsme rádi, že tak zvučné jméno jako Coca-Cola je naším dlouhodobým partnerem na této společné cestě, a osobně si myslím, že heslo „Zero SUGAR = ZERO CO2“ se zapíše do učebnic moderního marketingu,“ říká Luboš Vnenk, Fleet sales Škoda Auto.

Společnost Coca-Cola HBC plánuje i nadále rozšiřovat svou flotilu vozidel na alternativní, elektrické a zcela bezemisní pohony.  Nově podepsala objednávku na další plně elektrické vozy Škoda Enyaq, které rozšíří vozový park firmy ještě v tomto roce. Stále však ještě naráží na určité limity – jedná se především o omezené výrobní kapacity samotných automobilek. Musí také zajistit odpovídající kapacity pro dobíjení pro své zaměstnance. V rámci výrobního areálu v Praze Kyjích disponuje dobíjecími místy pro plug-in hybridy a wall-boxy. Pro nezbytné rozšíření je pak nutná další investice včetně např. navýšení kapacity trafostanice. I přes všechny překážky však bude Coca-Cola HBC dále úzce spolupracovat s výrobci vozů a posilovat dobíjecí infrastrukturu, abychom byla schopna navyšovat počty těchto vozidel a přiblížit se k naplnění svých strategických cílů.

You may also like...