Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.  Mimořádně úspěšné představení je nyní k vidění online na divadelním videoportále  Dramox.cz.

Tragikomedie ze současnosti má skvělé obsazení (Martin Myšička, Hynek Čermák, Václav Neužil, Klára Melíšková, Jana Holcová, Lada Jelínková) a přibližuje dvě věci, ve kterých jsou Češi skutečně dobří: pití alkoholu a dabing. Hořko-vtipná komedie o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující dabingové studio, se přesouvá od smíchu k tragédii, od abstinence k opilosti, od inspirace a všemohoucnosti k agresivitě a destrukci. Dabing Street pro Dejvické divadlo napsal jako svou třetí divadelní hru režisér a scenárista Petr Zelenka, který chtěl zachytit čas, kdy skončila všechna legrace, ale divák se ještě může smát.  

Další „dramoxové“ tipy z Dejvického divadla:

Trpká komedie o třech dějstvích a dvou poločasech se odehrává v šatně tří fotbalových rozhodčích před zápasem, který má mít v postupu jednoho z nich zásadní význam.

Inscenace, vzniklá na základě „řízené improvizace“ interpretů, si hraje se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí.

Černá komedie o vztazích mezi lidmi, hodně o lásce, ale také o šílenství, které nás obklopuje a jediné, co se s tím dá dělat, je brát ho jako inspiraci.

Hra vychází z osudů skutečné postavy, ruského vědce, hudebníka, ale také tajného špiona Lva Sergejeviče Teremina, muže, o kterém prohlásil Robert Moog, že nebýt jeho, nikdy by nedokázal sestrojit syntezátor.

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel a majitel značky Livesport, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností, a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.

Foto: Hynek Glos

You may also like...