Dacia Jogger: Zcela nový Pack Sleep pro život pod širým nebem

Jsou to již dva roky, kdy se Dacia rozhodla, že se příslušenství stane nedílnou součástí strategie značky. Proto také vyvinula řadu příslušenství InNature, a zejména pak Sleep Pack, skutečný projekt outdoorového bydlení, který je jednoduchý, odnímatelný a cenově dostupný. To jsou tři klíčová slova, kterými se značka Dacia při vývoji řídila

Nyní přichází s výbavou Extreme opírající se o spojení značky Dacia s přírodou a outdoorem. Extreme posouvá „robustní a outdoorový“ přístup značky o krok dále, a to nejen z hlediska designu, ale také z hlediska funkčnosti, aniž by ztratila cokoli ze svých podstatných pilířů. Tato výbava jež, je vrcholem nabídky vozů Dacia, si klade za cíl přilákat nové zákazníky, kteří mezi svá kritéria při výběru kladou důraz na outdoor a hledají vůz, který bude součástí všech jejich dobrodružství. Jejím cílem je také ještě přesněji reagovat na potřeby věrných zákazníků značky Dacia, pro které je outdoor často životním stylem a kteří dnes tvoří 60 procent těch, kteří se rozhodují pro nejvyšší stupně výbavy.

Výbava Extreme je k dispozici na modelech Spring, Sandero Stepway, Jogger i Duster. Vozy mají společné specifické designové prvky, jejichž koncepce byla vedena inspirací života v přírodě. Extreme značky Dacia se vyznačuje decentním outdoorovým designem, ale také vlastnostmi, které umožňují posunout hodnoty značky na vyšší úroveň reálným způsobem…


Inovativní, odolné a snadno udržovatelné materiály

Nová omyvatelná látka MicroCloud, kterou Sandero Stepway, Duster a Jogger dostávají ve výbavě Extreme, byla speciálně vyvinuta tak, aby nabízela vysokou odolnost vůči vnějším vlivům (skvrny, žmolky, polití vodou atd.) a velmi snadné čištění. Gumové koberce jsou nejen originální díky topografickému designu, ale především jsou velmi praktické: mimořádně odolné, snadno vyjímatelné, lze je rychle vyčistit pouhým proudem vody.

Extended Grip k vyjetí ze zajetých kolejí

Protože pro vozidlo s pohonem dvou kol je někdy obtížné překonat velmi zasněžené nebo blátivé úseky cest, Sandero Stepway Extreme a Jogger Extreme jsou standardně vybaveny systémem kontroly trakce Extended Grip. Toto chytré řešení, které se aktivuje pomocí tlačítka na středové konzoli, přizpůsobuje fungování systému ESP a ASR tak, aby otáčky byly přenášeny z kola na kolo a vůz se tak snadněji dostal z obtížného terénu.

Pack Sleep prodlouží dobrodružství až do noci

Proč byste měli na konci krásného dne stráveného mimo domov opouštět nádhernou vyhlídku nebo břeh romantické řeky? Dacia nabízí svým zákazníkům možnost přejít od aktivního pobytu v přírodě k životu v přírodě! Pack Sleep, který byl uveden na trh v červnu 2023, je první vlaštovkou z řady příslušenství InNature, kterou Dacia nabízí a která promění Jogger ve skutečnou ložnici.

Dvoulůžková postel Pack sleep se skládá z dřevěné konstrukce s roštem, který je možné rozložit během dvou minut. Vytvoříte tak dvoulůžko o celkové délce 190 cm a šířce až 130 cm. Nad hlavou pak zbývá 60 cm.

Pack Sleep obsahuje také úložný prostor v boxu o objemu 220 litrů, nacházející se v zavazadlovém prostoru vozu. Když úložný box otevřete, vytvoříte si odkládací plochu umožňující například pohodlné servírování jídla z otevřených pátých dveří vozu Jogger. Stačí tedy rozestavět sezení a můžete si vychutnat večeři venku.

Pack Sleep váží pouhých 50 kg, takže jej lze v případě potřeby z vozu snadno vyjmout. Je kompatibilní se všemi vozy Jogger, včetně těch, které již jezdí bez rozdílu zvolené výbavy, nevymezuje se tedy pouze na výbavu Extreme. Lze jej doplnit příslušenstvím, které optimalizuje komfort používání: zatemňovacími roletami pro všechna okna vozu a stanem, který se připojuje k zadní části vozu Jogger a umožňuje tak ubytování pro další cestující. Chytrý, jednoduchý a praktický Pack Sleep je zároveň cenově dostupný.

Bohumil Brejžek
Foto: Dacia

You may also like...