Dáme jídlo přidává do své flotily hybridní Toyoty Yaris

Populární rozvážková služba Dáme jídlo začala testovat hybridní variantu Toyoty Yaris. Vedle toho již využívá 140 vozů Toyota Aygo v celkem 16 českých městech. Vozy pro Dáme jídlo zajišťuje společnost Toyota Louwman. Dáme jídlo v současnosti využívá pro rychlou dopravu hotových jídel z restaurací v šestnácti velkých tuzemských městech včetně Prahy, Brna či Plzně flotilu 140 vozů Toyota Aygo.

„Rozšířenost modelu Aygo v rámci této služby potvrzuje, že se tato mini auta v městském provozu osvědčila. Zároveň jsme rádi, že si budou moci v Dáme jídlo vyzkoušet i přednosti hybridního pohonu, který je díky nízké spotřebě a vysoké dynamičnosti nejefektivnější právě ve městě,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Aygo disponuje litrovým benzínovým tříválcem o výkonu 72 koní s kombinovanou spotřebou 5 litrů na 100 km a maximální rychlostí 160 km/h. Ke standardní výbavě patří manuální klimatizace, 7″ displej se službami Apple CarPlay a Android Auto nebo digitálním radiopřijímačem DAB nebo 6 airbagů.

Nový Yaris se stal evropským Autem roku 2021. Hybridní pohon kombinuje elektromotor s benzinovým tříválcem o objemu 1,5 litru o výkonu 116 koní a automatickou převodovkou. Jeho kombinovaná spotřeba je pouhých 3,9 litru na 100 km a z 0 na 100 km/h zrychlí pod 10 vteřin.

Čtvrtá generace Yarise byla kompletně navržena v Evropě pro evropský trh. Nejbezpečnější vůz ve třídě malých automobilů se od letošního léta bude vyrábět také v závodě TMMCZ ve středočeském Kolíně spolu s modelem Aygo.

You may also like...