Dámou ČR 2022 se stala sympatická cukrářka Adéla Tas Marková z Litoměřic

V Divadle Horní Počernice se uskutečnilo finále soutěže Dáma ČR 2022, ve kterém utkalo 12 finalistek z celé republiky. Vítězkou se stala malířka, kamenosochařka, umělecká cukrářka a školitelka Adéla Tas Marková (40), matka dvou dětí. Druhá skončila Martina Frébortová – Macej (43) z Ostravy, třetí Jana Žižková z Turnova (43).

„Dáma České republiky je projekt zaměřený na aktivní ženy ve věku 35+, které nebaví jen chodit do práce, pečovat o rodinu a domácnost. Je to projekt pro ty, které chtějí zažít dobrodružství plné úžasných zážitků, načerpat pozitivní energii, objevit v sobě symbol ženské krásy a využívat ho i v budoucnu,“ prozradila Lucy Junk, ředitelka soutěže. Tu pořádala agentura StockholmDream Production ve spolupráci s charitativní organizací Galerie Silných Srdcí, na jejíž konto poputuje veškerý výtěžek.

Finalistky se představily formou krátkého medailonku, který byl natočen v Chorvatsku nebo v Karlových Varech. Následovala volná disciplina a krátký rozhovor s moderátory Michalem Šedou a Simonou Šimkovou, která záískala v roce 2020 titul Miss Sympatie ČR. Příjemnou tečkou byla módní přehlídka v šatech od Studia Chic. Jednotlivé disciplíny oddělila hudební vystoupení Iny Urbanové, Richarda Sachera, Ladislav Spilky, Kateřiny Kovářové a Vaška EN. Tito umělci zároveň zasedli do poroty, kteří se tak zapojili po bok herců Jana Antonína Duchoslava a Báry Fišerové.


„Akce se moc hezky moderovala a moc mě to se Simčou bavilo. Moc dvanáctku soutěžicích, protože to jsou dámy, maminky a manželky, přesto v rámci svých povinností najdou čas na soutěž. A byly skvělé! Já jsem z moderování MISS ČR zvyklý, že do toho holky dají všechno, ale tyhle dámy k tomu mají právě ty rodiny a veškeré ty povinnosti s tím spojené,“
řekl moderátor Michal Šeda a jeho kolegyně Simona Šimková ho doplnila. „Je neuvěřitelné, jak se tyto dámy dokáží s tím vším vyrovnat, spojit veškeré své povinnosti a takovým způsobem se připravit na vystupování před lidmi.“

Herec Jan Antonín Duchoslav zasedl do poroty po delší době. „Akci jsem si užil. Dámy byly úžasné a já jsem opravdu spokojený. Nečekal bych takové výkony,“ uvedl oblíbený herec, který se v současné době věnuje spíše své firmě, která se věnuj vyhledání vody a její následné úpravě.

Foto: Jaroslav Hauer