Debbi v novém singlu Lighthouse vzhlíží ke svému pomyslnému majáku

Na vlně optimistické nálady vznikl nový singl zpěvačky Debbi, která má za sebou velmi úspěšný rok. V návaznosti na loňský zisk Ceny Anděl, rádiový hit Mars a Venuše se skupinou Jelen a jedinečný vánoční dvojkoncert s Davidem Stypkou v pražské Akropoli připravila ve spolupráci s producentem Hynkem Tomanem zářivou novinku Lighthouse. Ta ihned po vydání míří do vysílání největších českých rádií.

Píseň Lighthouse, která překypuje pozitivní energií, vznikala ve velmi uvolněné náladě. Její zrod popisuje Debbi jako spontánní a v podstatě náhodný. „Hynek Toman napsal velmi optimistickou a chytlavou melodii, která mě okamžitě pohltila,“ vzpomíná.

Skladba vyjadřuje důležitost životní opory, kterou tu v přeneseném významu představuje maják. „Lighthouse neboli maják symbolizuje stabilitu, bezpečí a jistotu, že se vždy vrátíme k těm, kteří jsou pro nás důležití. Vyvolává ve mně pocit naděje a bezpečí,“ vysvětluje zpěvačka.

Také námět přitom přišel zcela neplánovaně. „Když jsme nahrávali demoverzi a ještě nebyl hotový text, najednou mi z úst vyklouzlo slovo lighthouse. Od toho jsme se odrazili,“ dodává Debbi, ověnčená titulem Sólová interpretka roku 2017 v Cenách Anděl za nadšeně přijaté album Break.

Hynek Toman, který je kytaristou Support Lesbiens, si spolupráci s interpretkou proslulou výjimečným zabarvením svého hlasu pochvaluje. „Debbi k nahrávání přistoupila jako opravdový profesionál. Už dlouho se mi nestalo, aby zpěvák přišel do studia tak výborně připravený a písničku nahrál celou v jednom kuse,“ vyzdvihuje.

Text napsal jeho kolega ze Support Lesbiens Dušan Marko, na koprodukci se podílel Radek Tomášek a závěrečný mix a mastering obstaral Ecson Waldes. „Snažili jsme se udělat moderní přímočarou popovou věc, vše jsme podřídili tomu, aby Debbi slušela a cítila se v ní jako doma. Z výsledku mám velkou radost,“ nezastírá Hynek Toman.

Singl Lighthouse současně se zveřejněním vstupuje do vysílání největších českých rádiových stanic. Jeho prosluněná nálada může být pro posluchače v nadcházejících měsících majákem, o kterém Debbi zpívá.

Foto: Lukáš Dvořák