Den s Czech Press Photo: Přednášky předních reportérů a pomoc Ukrajině

Celodenní doprovodný program k výstavě Czech Press Photo v době předcovidové vždy patřil a nyní je možné se k němu konečně vrátit. V sobotu 9. dubna se bude v Národním muzeu konat celý den přednášek, komentovaných prohlídek a doprovodných worshopů od našich partnerů. Výtěžek ze vstupného, na kterém se podílí Czech Photo a Národní muzeum, bude poslán na pomoc Ukrajině. 

Válka na Ukrajině nás velmi zasáhla. Okamžitě jsme se rozhodli alespoň symbolicky Ukrajině pomoci. Zároveň jsme požádali fotografy, kteří pracovali přímo na Ukrajině nebo fotografovali uprchlickou krizi, aby se s námi během Dne s Czech Press Photo podělili o své fotografie i jejich příběhy,“ říká manažer soutěže Czech Press Photo Dan Materna.

Program je naplánovaný na sobotu 9. dubna od 10:00 do 18:00. Přednášky jsou koncipované na dvacet minut a poté následuje čas na diskuzi s autorem. Komentované prohlídky zaberou necelou hodinu. Stánky partnerů budou otevřeny celý den. Podrobný program najdete níže:

  • 10:00 autorská prezentace Michal Turek /Mafra / Czech Photo Junior a fotografování uprchlické krize
  • 11:00 komentovaná prohlídka výstavy s Veronikou Souralovou, Danem Maternou a předsedou poroty CPP Petrem Mlchem
  • 12:00 autorská prezentace Barbora Reichová / ČOV / Jak se fotografují olympijské hry
  • 12:45 autorská prezentace Roman Vondrouš /ČTK/ –Práce fotoreportéra
  • 13:30 komentovaná prohlídka výstavy s Veronikou Souralovou, Danem Maternou a předsedou poroty CPP Petrem Mlchem
  • 14:30 autorská prezentace David Neff /Seznam zprávy/ O dokumentování války na Ukrajině
  • 15:15 autorská prezentace Jakub Plíhal /Aktuálně.cz/ O dokumentování Války na Ukrajině
  • 16:00 autorská prezentace Petr Topič / Mafra / Jak získat titul Fotografie roku
  • 16:45 autorská prezentace Lukáš Bíba / Economia / Jak se fotografuje covid – 19

Co připravili partneři soutěže Czech Press Photo:

Společnost Samsung představí, jak se nejnovější televize dokáže proměnit v obraz nebo fotokoláž. Dále bude možné vyzkoušet fotografické vlastnosti telefonu S22 Ultra. Canon představí návštěvníkům systém bezzrcadlovek EOS R, širokou škálu těl i objektivů. Nebude chybět ani poslední novinka Canon EOS R3, dále vlajková loď reportážní fotografie zrcadlovka EOS 1DX, kterou používá řada vítězů Czech Press Photo. Na místě si také bude možné vytisknout fotografie na tiskových technologiích Canon. Společnost CEWE představí jak na výrobu fotoknih z vašich fotografií a také bude možné vytisknout fotografie přímo na místě.

Další informace naleznete na www.czechphoto.org.

You may also like...