Dětský balet Praha uvede nejslavnější vánoční příběh Louskáček

Celkem 160 dětí, které vystřídají téměř 600 kostýmů, se v neděli 26. listopadu představí ve slavném baletu Louskáček na jevišti Divadla na Vinohradech. Jde o projekt, který u nás nemá obdoby. Spolu se sólisty Národního divadla uvede Dětský balet Praha nejkrásnější vánoční příběh všech dob.

Snažíme se připravit divákům netradiční podívanou s nádhernou hudbou. Chceme představit tento kouzelný pohádkový příběh o Louskáčkovi v podání velkých hvězd i malých hvězdiček v naší upravené verzi pro malé i velké diváky,“ říká Veronika Zídková, režisérka a choreografka představení, zároveň i zakladatelka souboru.

Dětský balet Praha má na repertoáru víc než desítku inscenací, jejichž uvedení průběžně střídá, a tak děti, které v souboru zůstávají více let, mají šanci zahrát si později jinou, „dospělejší“ roli. Louskáčka naposledy zatančili před sedmi lety. „Pak jsme ho chtěli uvést i na ledě, ale to se zatím uskutečnit nepodařilo. Návrhy scény nám tehdy pomáhal dělat Čestmír Řanda ml., který už bohužel před třemi lety odešel,“ prozrazuje Veronika Zídková. S výrobou rekvizit a s malováním projekcí pro divadlo nyní souboru pomohla Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní.


Nyní se Louskáček vrátí alespoň na jeviště. V prostředí pohádkové scény, nádherných kostýmů a pestrobarevných projekcí, vystoupí nejen děti, ale i několik významných tanečních hvězd, sólistů Národního divadla. Záštitu nad souborem a jeho projekty převzal bývalý přední tanečník Vlastimil Harapes, který celým představením diváky provede jako vypravěč.

Dětský balet Praha je v rámci republiky unikátní. Jde o první dětský taneční soubor v Praze, který se věnuje zpracování významných baletních děl a tvorbě nových výpravných představení, která jsou ztvárněna pouze dětskými tanečníky ve věku 4 až 17 let a má za sebou celou řadu soutěžních úspěchů, je i držitelem ocenění Zlatý oříšek za přínos v tanečním oboru. Děti profesionálně vede i připravuje na konzervatoře, propojuje tanec s dalšími druhy umění včetně herectví.

Více informací najdete na www.detskybaletpraha.cz.

You may also like...