Devátý ročník Festivalu ledových soch byl letos na téma Království čar a kouzel

Letošní zima sněhem a ledem bohužel příliš neoplývá. Na střeše pražské nákupní Galerie Harfa se o víkendu 25. a 26. ledna uskutečnil již devátý ročník populárního Festivalu ledových soch – letos na téma Království čar a kouzel. Kromě unikátních uměleckých děl z ledu zde byl i zajímavý doprovodný program pro celou rodinu. 

Festival ledových soch je největší akcí svého druhu pořádanou v České republice. Již tradičně je součástí zimního programu Galerie Harfa. Vždy je tematicky vymezen jedním konkrétním směrem, a tak jsme zde v předchozích letech mohli spatřit třeba postavy z Večerníčků, komiksové hrdiny, ledové státníky a politiky, světové metropole nebo třeba zvířátka z polární zoo. V letošním roce nese festival podtitul Království čar a kouzel. 

Do světa plného nadpřirozena a mystiky vás vtáhnou čeští i mezinárodní hrdinové. Domácí scénu reprezentuje nesmrtelná Saxana, Pan Tau či Ježibaba z Perníkové chaloupky. Do dálných říší vás zanese Gandalf, Frodo Pytlík z Kraje i Merlin. Můžete zde potkat také Gargamela, Harryho Potera, Malou čarodějnicí či Babu Jagu z pohádky Mrazík.

Návštěvníci si mohli jednotlivé sochy nejen prohlédnout, ale také se zapojit do hlasování o tu nejkrásnější z nich. O jejich přízeň se utkalo 10 umělců, každý z nich měl ke své tvorbě k dispozici 10 ledových kvádrů o celkové hmotnosti přesahující 1 tunu. 

Sochy jsou na střeše Galerie Harfa k vidění od víkendu 25. – 26. ledna do roztání. Určitě si tedy naplánujte nákupní výlet právě na tento termín. Propojte nákupní výlet se zajímavým kulturním zážitkem a pokud nebudete unavení, můžete si třeba i zasportovat – na kluzišti PRE Arena, kde vám v případě zájmu zapůjčí také brusle.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...