Developer JRD letos plánuje zahájit přípravu více než 2 000 zdravých bytů

Developerská společnost JRD, která loni dosáhla rekordního obratu 1,61 mld. Kč, se letos chystá zahájit přípravu až 2 200 bytových jednotek o celkové velikosti kolem 145 tis. m2. V následujících dvou letech by tak mohla uvést na trh přibližně 800 bytů se zdravým vnitřním prostředím. Člen skupiny JRD Group má dále v plánu pokračovat v akvizicích stavebních pozemků, při nichž se zaměří na větší územní celky vhodné pro realizaci rozsáhlých rezidenčních projektů. Zároveň již brzy rozšíří své portfolio o první ryze administrativní budovu a poprvé tak vstoupí do segmentu komerčních nemovitostí. 

Společnost JRD má nyní v nabídce sedm pražských environmentálně šetrných projektů s celkem 631 byty, 7 rodinnými domy a přibližně 20 komerčními prostory. Ty doplňuje mimopražský rezidenční areál Touškovský háj s 94 stavebními pozemky a Rezidence Silver Port se 70 jednotkami, které prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Developer aktuálně staví šest projektů ze svého portfolia (Kratochvíle Stochovská, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Rezidence Michelangelova, Touškovský háj a Rezidence Silver Port), u dvou již brzy spustí výstavbu (Bohdalecké kvarteto a Císařská vinice) a v jednom nedávno odstartoval prodeje bytů (Vital Kamýk). Zároveň plánuje uvést na trh další dva projekty v Praze 12 a v Praze 9 a pokračovat v nákupu stavebních pozemků i větších územních celků. „Tím to ale zdaleka nekončí. Ještě letos se totiž chystáme zahájit přípravu projektů s přibližně 2 200 byty, které budou splňovat všechny parametry zdravé a udržitelné výstavby. Budeme při ní klást velký důraz nejen na návrh kvalitního architektonického a urbanistického konceptu jednotlivých staveb, ale také na větší participaci odborníků a veřejnosti při jejich začleňování do veřejného prostoru: chtěli bychom vypsat nejméně pět architektonických soutěží. Celkově jsme v uplynulém půl roce nakoupili akvizice pro nové rezidenční projekty s budoucími výnosy přibližně 3,2 mld. Kč, a to především v lokalitách Praha 15 a Praha 4,“ komentuje Jan Řežáb, majitel JRD. 

Luxusní projekt JRD Císařská vinice získal certifikaci společnosti SaintGobain za parametry zdravého bydlení „SaintGobain Multicomfort“

Developer spadá pod skupinu JRD Group, jež zastřešuje pět firem pod značkou JRD (JRD Development, JRD Property, JRD Energo, JRD Invest a Millenium Technologies). Ty pokrývají široké oborové spektrum od developmentu a nákupu nebo prodeje pozemků přes energetiku z obnovitelných zdrojů až po investice do výnosových nemovitostí. „Všechny pojí naše filozofie, že cestou k udržitelné budoucnosti je spojení moderních technologií, čisté energie, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb. Naším cílem je být lídrem v oblasti udržitelnosti a expandovat do zahraničí. I při realizaci zdravých a šetrných developerských projektů proto využíváme přírodní materiály a inovativní technologie, na jejichž vývoji často spolupracujeme s odbornými organizacemi (například UCEEBem či Českou radou pro šetrné budovy), vysokými školami i soukromými subjekty. Jako vhodný příklad se nabízí luxusní projekt Císařská vinice, kde použijeme nové zdivo VAPIS P10 s výbornou vzduchovou neprůzvučností 47 dB, které jsme vyvinuli společně s firmou VAPIS, vytápění a chlazení stropem pomocí tzv. aktivovaného betonového jádra nebo tepelně-izolační okenní skla Eclaz pro více přirozeného světla v interiéru. Uvažujeme zde také o instalaci nadřazeného systému měření a regulace v kombinaci s chytrou domácností Loxone,“ dodává Jan Řežáb.

You may also like...