Divadelní portál Dramox funguje už půl roku. V nabídce má přes 100 záznamů divadelních inscenací

První český divadelní videoportál Dramox vznikl v říjnu loňského roku s cílem dostat divadlo blíž lidem a umožnit jim trávit s ním víc času. Po půlročním fungování počet předplatitelů překročil hranici 7 000, v nabídce je aktuálně přes 100 záznamů divadelních inscenací napříč generacemi i žánry z repertoáru více než 60 souborů z České republiky i Slovenska. A další stále přibývají.

Novinkou je spuštění televizních a mobilních aplikací, na kterých lze Dramox sledovat. Z televizí jde o novější typy značek Samsung a LG. Mobilní aplikace stáhnete pro Android a iOS. Aplikace jsou pro nás dalším krokem k pohodlnějšímu sledování Dramoxu z domova. Divákům chceme přinést ještě lepší zážitek z online divadla,” konstatuje Radim Horák, který spolu s Martinem Hájkem a Martinem Zavadilem Dramox založil.

Televizní aplikace je vhodná pro televizory Samsung vyrobené v roce 2017 a později a televize LG s operačními systémy WebOS 3.0 a vyšší. Podpora pro další operační systémy chytrých televizí bude následovat ve druhé polovině roku, do léta by měl Dramox fungovat na Apple TV. Dramox spouští také mobilní aplikaci pro sledování divadla online, která navíc brzy umožní načíst obsah dopředu a následně jej sledovat i bez připojení k internetu.

Dubnové půlroční narozeniny slaví Dramox nejen spuštěním aplikací, ale také dalšími novinkami. Je mezi nimi například Kníže Myškin je idiot – legendární představení z brněnského divadla Husa na provázku, oceněné titulem Inscenace roku 2004 v anketě Divadelních novin. Expresivní a na hranu šílenství postavená inscenace Dostojevského románu přináší silný a koncentrovaný zážitek z alchymie lidských vášní. Cenami ověnčená je rovněž Liška Bystrouška (s podtitulem Příběhy krve) ze zlatého fondu Slováckého divadla. Režisér Jan Antonín Pitínský dokázal Těsnohlídkovu prózu, jejímiž hrdiny jsou svérázné postavičky lesní i lidské „havěti“, proměnit v romantickou i napínavou „pohádku pro dospělé“. 

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online.

You may also like...