Divadlo D21 uvede slavnou hru Oscara Wilda Jak je důležité míti Filipa

Anglická divadelní společnost Classic Stage představuje světově známou komedii, Jak je důležité míti Filipa, od Oscara Wilda. Hra, režírovaná americkým režisérem Johnem Malafronte, má premiéru 18. března od 19:30 v pražském divadle D21. Na ní navážou představení 19., 25. a 26. března. Na oblíbenou komedii se můžete těšit v anglickém jazyce s českými titulky. 

Jak je důležité míti Filipa je vtipná a lehkovážná komedie, která vypráví příběh dvou kamarádů, kteří se zamilují do dvou žen. Ty si obě přejí provdat se za muže jménem Filip, nicméně ani jeden z našich hrdinů se tak nejmenuje. Během dvou hodin představení plného zápletek a zvratů se situace vyřeší tím nejméně pravděpodobným způsobem.

Slavná komedie Oscara Wilda z roku 1895 patří do klasického světového repertoáru a baví publika už více než sto let. Od své premiéry je součástí hlavních divadelních scén po celém světě. „Tuto vtipnou a satirickou hru jsem vybral proto, že věřím, že všichni po náročné době Covidu potřebujeme alespoň jeden pohodový večer s přáteli a rodinou plný hlasitého smíchu,” uvádí k výběru hry John Malafronte.

Běžné vstupné je 375 Kč, pro studenty a seniory potom 275 Kč. Vstupenky je možné zakoupit online na: goout.net/en/the-importance-of-being-earnest/ezbling/

Režie: JOHN MALAFRONTE

Seznamte se s naším mezinárodním obsazením:

BEATRIZ ABRISQUETA (Miss Prism)
ANNA BÁRTA (Cecily)
JONATHAN BREWIN (Jack)
ALLAN LEMAJA (Lane)
ALEXANDR VON LYUTENSKOV (Algernon)
JAMES PORTER (Canon Chasuble)
BEN BRADSHAW (Lady Bracknell)
KATERINA VECKER (Gwendolen)

Tým produkce:

BOB SENNETT (Divadelní ředitel)
E.D. WUNDERLICH (Kostýmy)
KR3TS (Zvuk)
VENDULA BAZALOVÁ (Titulky)

Anglický s českými titulky.
Divadlo D21, Záhřebská 21, Praha 2, 120 00, Vinohrady, Praha, 18., 19. března a 25. a 26. března, 2022 od 19:30, speciální odpolední představení 26. března ve 14:00

John Malafronte vyrostl v New Yorku na konci zlaté éry 60. a 70. let Byla to ta poslední léta, kdy si ještě mohlo dítě ze střední vrstvy v Bronxu dovolit levné vstupenky na stání na Broadway, a to každý druhý týden. Tato léta studia toho nejlepšího newyorského divadla Johnovi dala mnoho a je jeho pokročilým stupněm vzdělání v herectví, režii a designu. Přestože John pracoval 35 let jako skupinový psychoterapeut v Bostonu, režíroval hry kdykoliv mohl. Odchod do důchodu v Praze mu umožnil naplnit svůj celoživotní sen a založit vlastní divadelní společnost.

Classic Stage je nová profesionální, anglická divadelní společnost založená v Srpnu 2021. Své působení odstartovala se Zoom produkcí uznávané komedie od Noël Coward “Blithe Spirit”, která byla vysílána živě z Prahy a Anglie.  Tým Classic Stage má za cíl dávat nový život těm nejlepším americkým a anglickým divadelním hrám a muzikálům, s kulturně rozmanitou produkcí na lokálních jevištích.  Dalším projektem společnosti bude Kočka na rozpálené plechové střeše od Tennessee Williams v Divadle Na Prádle na Malé Straně v Praze 14. a 15. května a 21. a 22. května.

You may also like...