Divadlo Na Fidlovačce uvádí Šakalí léta

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha. Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.

Píše se rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Divadlo MASO
Mladé autorské sociálně orientované divadlo, které se snaží reagovat na aktuální dění ve veřejném prostoru a to jak na jevišti, tak mimo něj. Je složené z čerstvých absolventů katedry činoherního divadla na pražské DAMU a ideově má svůj základ ve dvou absolventských pracích – grotesce ze sídliště Zářez a inscenaci ŽRANICE.

Kamila Krbcová (dramaturg) – Dlouhodobě spolupracuje s Divadlem Spektákl a režisérem Janem Holcem, se kterým byli nominováni v cenách Český tučňák pro mladé umělce.

Tereza Gsӧllhoferová (scénografie) – Vytvořila scénografii k imerzivním projektům Letec/L’Aviateur a Pomezí. Spolupracovala s Divadlem Letí a studiem H2O.

Eva Justichová (kostým) – Vytvořila scénografii a kostýmy k imerzivním projektům Pomezí, Pozvání, Prosíme nesahat a Dům v jabloních.  Spolupracovala s divadlem Na hraně, divadlem v Dlouhé, divadlem Letí, a studiem H2O.

Ivana Hannichová (choreografie) – Taneční vzdělání získala v Tanečním centru Praha a na stážích a workshopech v Evropě i USA. Vystudovala obor taneční věda na HAMU.

GREEN MONSTER

Kapela Green Monster byla založena v roce 1999, v rock and rollovém světě se pohybuje už 19 let a jde o průkopníky žánru psychobilly u nás.

Divadelní adaptace Kamila Krbcová a Adam Skala
RežieAdam Skala
Dramaturgie      Kamila Krbcová
Asistent režiePetr Veselý
Scéna    Tereza Gsöllhoferová
KostýmyEva Justichová
ChoreografieIvana Hannichová
Pěvecké nastudováníMatěj Voda
Hudební aranžeZbyněk Polívka
KapelaGreen Monster
ProjekceEva Justichová a Milan Freisler

Hrají a tančí:

Bejby    Lukáš Adam/Marek Lambora
Alena    Štěpánka Fingerhutová/Magdalena Kuntová
ProkopJosef Polášek/Karel Zima
Eda        Daniel Krejčík/Vojtěch Vodochodský
KšandaAdam Kralovič/Prokop Zach
MiladaVanda Chaloupková/Aneta Krejčíková
IvanJiří Racek/Zdeněk Vencl

Foto: Petr Brodecký