Divadlo Na zábradlí dnes vstupuje do 65. sezony. Na programu je přeplavání Vltavy i 100. repríza Hamletů

Výroční pětašedesátou sezonu legendární pražské scény zahájí tradiční přeplavání Vltavy. Fanoušci divadla se mohou na plavce přijít podívat na náplavku u Smetanova nábřeží vedle čapadla nebo se do kolektivního plaveckého výkonu přímo zapojit. Sraz sportovních nadšenců je v 15 hodin před Divadlem Na zábradlí, odkud se přemístí na severní stranu Střeleckého ostrova a společně vyplují do nové sezony.

Vzhledem k současné společensko-ekonomické situaci bude nadcházející sezona nepochybně náročná, i přesto se však na ni moc těšíme. Čeká nás řada premiér, které spojují knižní předlohy, poutavé lidské příběhy a silné režijní osobnosti. Na oslavu pětašedesáté sezony připravujeme i nespočet doprovodných programů a věříme, že je skutečně nač se těšit,“ říká umělecká šéfka Divadla Na zábradlí Dora Štědroňová, která společně s ředitelem Petrem Štědroněm zároveň vstupuje do své desáté sezony ve vedení divadla.


Z nábřeží se divadelníci přesunou na Anenské náměstí. Od 16.30 tam bude probíhat živé provedení podcastové talkshow Kulisa, ve které herečky Kateřina Císařová a Barbora Bočková vyzpovídají členy souboru i uměleckého vedení divadla a společně návštěvníkům poodhalí své plány pro nadcházející měsíce. Pořad bude zároveň živě přenášen na sociálních sítích a následně bude na Spotify profilu divadla zveřejněn jeho zvukový záznam, takže ani ti, kdo se zahájení nebudou moci zúčastnit osobně, nepřijdou zkrátka. Na Kulisu naváže v 18.00 dvojitá vernisáž nových výstav v divadelních prostorech – v kavárně Divadla Na zábradlí bude uvedena permanentní výstava zákulisních fotografií zachycujících střípky divadelního života. Ve foyer pak nahradí dosavadní výstavu ukrajinského grafika Oleksandra Grekhova nová expozice diváckých vzkazů mimozemským civilizacím sesbíraných během repríz nedávno derniérované inscenace Ahoj vesmíre! uváděné v pražském Planetáriu.

Večer program završí 100. repríza oblíbené inscenace Hamleti, původního díla tvůrčího týmu Jana Mikuláška a Dory Štědroňové na téma hereckého života, hraní, předstírání a markýrování. Inscenace za sedm sezon na repertoáru divadla slavila úspěch nejen na domácí scéně, ale například i v Polsku či v Maďarsku a v neposlední řadě i ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando. Po představení bude následovat diskuze s herci – s diváky budou rozmlouvat Petr Čtvrtníček, Václav Vašák, Miloslav König a další hvězdy hereckého souboru, kteří jsou připraveni odpovídat i na ty nejpalčivější otázky ke svým rolím a životu na Zábradlí.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Na zábradlí nebo on-line na www.nazabradli.cz

You may also like...