Divadlo Na Zábradlí zve diváky do Klubu štědroňů

Legendární Divadlo Na zábradlí již podruhé otevírá Klub štědroňů – abonentský program, v němž diváci za své mecenášské příspěvky divadlu obdrží nejen stálá místa v sále na každou z premiér, ale také možnost prozkoumat zákulisí, vyzkoušet si divadelní profese a seznámit se s divadelníky od herců až po jevištní techniky.

Klub štědroňů je v Divadle Na zábradlí relativní novinkou – mecenášský klub vznikl v loňském roce se začátkem jubilejní 65. sezony. Během prvních měsíců se v něm sešlo kolem deseti dárců, zájem divadelních nadšenců však nadále roste. Program Klubu štědroňů funguje ve dvou kategoriích na základě výše mecenášského příspěvku – v průběhu sezony se členové Klubu podívají nejen na všechny premiéry, ale také na zkoušky inscenací, prohlídku divadla s ředitelem Petrem Štědroněm nebo na slavnostní zahájení a zakončení sezony. Ve druhé kategorii pak program Klubu nabízí i skutečně netradiční zážitky jako je jeden den ve vybrané divadelní profesi, speciální workshopy či přátelská setkání se členy hereckého souboru. Každý ze štědroňů se na sezonu stává nedílnou součástí divadla.

„Nesmírně si vážíme přátelské atmosféry, která mezi našimi štědroni samovolně vznikla a v níž se nesla všechna naše setkání. Když jsme se nervózně připravovali na první akci v podobě společné prohlídky divadla, ani nás nenapadlo, že večer skončí až lehce před půlnocí, po pár skleničkách dobrého vína a ve chvíli, kdy si polovina mecenášů bude tykat a těšit se na další klubové akce s nově nabytými přáteli,“ říká ředitel Divadla Na zábradlí Petr Štědroň. „Bylo by mi nesmírným potěšením, kdyby se naše štědroňská komunita postupně rozrůstala o další nadšené diváky, kteří mají chuť na Zábradlí prožít neopakovatelné chvíle v hledišti i v zákulisí,“ dodává.


I samotní členové Klubu si dosavadní zážitky pochvalují: „Máme tu čest, že po skončení představení můžeme stát na galerii, vykládat si s lidmi, kteří to představení vytvořili a kteří v něm hráli, můžeme se koukat na prázdnou scénu, můžeme si vracet ty okamžiky, které před půl hodinou uplynuly, můžeme si tam soukromě poplakat, a to všechno proto, že jsme štědroni,“ nechává se po premiéře nejnovější inscenace Vzkříšení slyšet jeden ze štědroňů, advokát Michal Krejčí. Složení Klubu štědroňů je poměrně rozmanité – někteří obdrželi členství jako dárek k Vánocům či k narozeninám od svých blízkých, jiní si přáli zajistit si pro sebe na sezonu skutečně komplexní divadelní zážitek a samozřejmě ke štědroňům patří i takoví diváci, kteří na Zábradlí tráví každý volný večer, jako je třeba architekt Petr Němejc: „Měl jsem vnitřní potřebu stát se součástí divadla a nějakým způsobem mu jeho činnost oplácet,“ říká. „Najednou vím, že o tom divadle vím víc a vidím ho z druhé strany. Potkávám i lidi, které bych jinak v divadle nepotkal, mohu se s nimi seznámit a to celé divadlo je pro mě najednou uchopitelnější a i ty inscenace mi připadají zajímavější. Stojí za to nechodit si jen sednout do hlediště – stojí za to mít možnost se po tom divadle také někdy toulat.“

Registrace do Klubu štědroňů Divadla Na zábradlí na sezonu 2023/2024 je možná v průběhu léta či začátkem sezony. Program Klubu odstartuje hned v září v rámci slavnostního zahájení sezony a bude pokračovat například soukromou reprízou nové inscenace Bar či účastí mecenášů na první čtené zkoušce očekávané adaptace korespondence Michela Houllebecqua a Bernarda-Henriho Lévyho s názvem Veřejní nepřátelé. Všechny informace k programu a fungování Klubu štědroňů včetně registračního formuláře najdou zájemci na webových stránkách Divadla Na zábradlí pod záložkou „Klub štědroňů“.

You may also like...