Dnešní trend jsou webináře: Lidé si mohou rozhodnout i o tématu přednášky

www.youtube.com/watchSoučasná doba nutí hledat úspory ve všech směrech lidských činností. Společnost Obcejinak.cz proto připravila webináře – semináře přes internet – na téma, jak dostat odpady pod kontrolu a nenechávat peníze ležet v popelnicích. Webináře pomohou obcím lépe reagovat na aktuální environmentální témata, nejen teď,   v době krize. Zdaleka se nejedná pouze o třídění odpadů. Webináře ukážou různé strategie, jak sestavit komplexní řešení odpadové situace v obci, a také poradí, jak celkově ulevit obecním rozpočtům. 

Na webináře je možné se přihlásit přes facebookovou stránku Obcejinak.czhttps://www.facebook.com/Obcejinak.cz/

Webináře se vždy vysílají zároveň online na YouTube a velkou výhodou je aktivní přístup ve formě dotazů a diskusí. Je možnost nahlédnout a probrat případové studie z praxe a dosavadní zkušenosti konkrétních starostů. Webináře Obcejinak.cz probíhají pravidelně každý týden. Na třetí z nich se dá registrovat na 14. 5. 2020 od 15:30 hodin. Aktuální téma je Jak dostat odpady pod kontrolu a nenechávat peníze ležet v popelnicích.

„Na minulém webináři byl zájem o podrobné strategie pro obce. Hodně starostů a členů zastupitelstev zajímá, jak by to vše mohlo vypadat v praxi. Smysluplné a úsporné řízení obcí v oblasti odpadů a energií je nyní víc než aktuální a my jsme připraveni obcím a městům pomoci v hledání jejich optimální cesty,“ uvedl Aleš Choutka z poradenské společnosti Obcejinak.cz.

V loňském roce se konaly konference v Mostě, Dobříši, Českých Budějovicích, Liberci, Brandýse nad Labem, Pardubicích a Jihlavě. Letos se do pandemie podařilo uskutečnit pouze konferenci v Mostě a Sokolově, a tak se Obcejinak.cz rozhodly připravit sérii online webinářů pro zástupce obcí a měst.

Témata pro další webináře si určují sami účastníci přednášek, a to hlasováním na facebookové stránce organizátora Obcejinak.cz. V nabídce jsou tato témata: Zajímá vás systém Door to door? Ekonomika versus ekologie v rámci třídění odpadů? Zaměříme se na adresné vážení – kdy ano, kdy ne? Obce také zajímá, kdy nastává čas na vlastní řešení? Ve všech těchto oblastech mohou Obcejinak.cz pomoci se strategickým plánováním odpadového hospodářství.

Webináře mají obcím pomoci s otázkami odpadového hospodářství, které řeší přímo jejich obec. Díky online diskusím a dotazům se zájemci dovědí možné řešení jejich problémů. Obcejinak.cz na základě analýzy v dané obci či městě pomohou nastavit odpadové strategie vedoucí ke kontrole odpadového hospodářství. Vedle takovýchto komplexních strategií se jedná například o dílčí strategie vedoucí k nastavení vztahů obcí a měst vůči malým a středním podnikatelským subjektům v odpadovém hospodářství nebo o strategie řešící dlouhodobé informační a motivační kampaně vůči obyvatelům apod.

You may also like...