Do aplikace GisOnline.cz a na web Chytremapy.cz přibyly nejnovější snímky střední části země

Podívat se na to, jak se za poslední roky změnily Jihlava, Pardubice, Hradec Králové, České Budějovice, ale i další místa nalézající se na území čtveřice krajů ve střední části země, se od tohoto týdne mohou lidé díky nejnovějším leteckým snímkům. Ty jsou dostupné v mapové aplikaci GisOnline.cz a také na portálu Chytremapy.cz. V pořadí již třetí kolo snímkování Česka, které provádí společnost TopGis, skončí letos pořízením nových leteckých fotografií na východě republiky.

Do mapové aplikace GisOnline.cz, kterou využívají zejména místní samosprávy, i na portál Chytremapy.cz přibyly v tomto týdnu nejnovější snímky Pardubického, Královehradeckého, Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Fotografie území o rozloze přes 26 tisíc kilometrů čtverečních pořizovala od loňského července do září dvojice letadel společnosti TopGis, Cessna 404 a Partenavia P68.

Celkem se jednalo o dvacet tisíc nových fotografií. Díky tomu, že snímky mají rozlišení 12,5 centimetru na pixel, jsou na nich k vidění i velmi zajímavé detaily, jako třeba různé nápisy v krajině. Ty ostatně lidé často vytvářejí právě v souvislosti s naším snímkováním, jehož prostřednictvím se tak chtějí na čas vepsat do tváře naší země,“ uvedla Drahomíra Zedníčková, výkonná ředitelka společnosti TopGis, která se na letecké snímkování Česka specializuje.

Lidé se na nejnovějších snímcích mohou podívat například také na to, jak se změnil charakter velkých i menších měst v rámci zmíněné čtveřice krajů. Při srovnání se staršími snímky bývá jasně patrný rozdíl například u změn zástavby nebo v případě budování nových komunikací a obchvatů. „Pro obyvatele daných měst, ale i lidi z jiných částí republiky to může být zajímavý ukazatel toho, jak se daří naplňovat různé investiční akce a plány,“ doplnila Drahomíra Zedníčková.

Snímkování Česka provádí společnost TopGis již potřetí v řadě. Začalo v roce 2019 v západní části země, na což loni navázalo pořízení fotografií střední části republiky. V letošním roce, kdy třetí kolo skončí, budou lidé moci spatřit letadla společnosti na obloze v oblasti Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

You may also like...