Do kin jde nová rodinná pohádka Max a Mája, kouzelný příběh o životě polárních lišek

Nový rodinný snímek určený malým i velkým dětem a dospělým Max a Mája: Příběh lištiček přenese diváky do unikátního světa polárního prostředí. Sníh, mráz, ale také láska a odvaha jsou hlavními aspekty příběhu inspirovaného událostí, která se doopravdy stala. Hlavní role představují dvě reálné polární lišky a jejich blízké okolí, snímek se natáčel v autentickém srdci přírody – v extrémně mrazivém prostředí severní Kanady. Premiéra snímku Max a Mája: Příběh lištiček proběhne v českých kinech 22. února 2024.

„Nápad na film Max a Mája: příběh lištiček vznikl asi před pěti lety. Tehdy mě v Kanadě zaujal novinový článek, na kterém byla fotografie malé polární lišky, která uvízla na kusu driftujícího ledovce. Rybáři vyprávěli příběh o tom, jak třesoucí se zvíře objevili a vyzvedli. Aby ji zahřáli, dali ji před vypuštěním do bedny. Když jsem tento příběh četl, přemýšlel jsem, odkud se tato liška vzala, jaký byl její původ a co s ní bude. Podle tohoto příběhu jsem založil svůj příběh,” říká režisér Guillaume Maidatchevsky.

Film se natáčel na dalekém kanadském severu, v Yukonu v Dawson City, kde žil americký spisovatel Jack London a kde vzniklo jeho mistrovské dílo Volání lesa. V této oblasti klesají teploty šest měsíců v roce až k minus 40 stupňům a podnebí je tu velmi náročné. „Nejnáročnější bylo natáčení scén přímo ve městě. Pro polární lišky je to totiž neznámé prostředí, které je pro ně velmi znepokojivé a nepřátelské. Celé noční natáčení v Dawson City bylo velmi komplikované, protože na lišky působilo mnoho podnětů: pach lidí, psů a vlků. Když jsme natáčeli, přel do města vlk a potuloval se kolem a hledal zatoulané psy. Tak jsem přišel na nápad, zařadit do filmu scénu souboje vlků se psy,” říká režisér. Rodinné dobrodružství v srdci přírody má podle něj všechna kouzla, aby potěšilo malé i velké. Natáčení začalo na konci ledna 2023 v extrémně chladných podmínkách, trvalo 15 týdnů a skončilo v červnu 2023.


Max a Mája
žijí v krajině plné sněhu a mají se rádi. A to tak moc, že očekávají narození liščátek. Proto se Max snaží přinést toho Máje co nejvíc na zub. Ale je to stále těžší. Vydává se proto dál a dál od pelíšku. A pak se to stane… Křup!!! Auž ho odlomená ledová kra odnáší na moře, daleko od Máji. Oba najednou čelí všem možným výzvám, aby znovu našli cestu k sobě a dokázali, že láska dokáže překonat i nejchladnější bouři. Jejich příběh je o odvaze a nezlomné touze být opět spolu před tím, než se do jejich života vplíží malá liščata, přinášejíc s sebou novou kapitolu jejich polární pohádky. 

Trailer snímku můžete zhlédnout ZDE.

V českém znění: Magdalena Müller
Distributorem filmu Max a Mája: Příběh lištiček je DONART Film.

You may also like...