Dolomity a Lago di Garda: Objevujte krásy Itálie v karavanu

Povalování na pláži vás baví jen chvilku a na jednom místě se po chvíli nudíte? Chcete si užít dovolenou s rodinou a zároveň zažít dobrodružství, volnost i pohodu? Půjčte si karavan, šlápněte na to a vydejte se prozkoumat okolí nádherného Lago di Garda nebo si vychutnávejte horskou krásu Dolomit. Váš rodinný road trip může začít kdykoli jen chcete!

Lago di Misurina

Letní prázdniny jsou ideálním časem pro plánování rodinné dovolené a Itálie byla odjakživa oblíbenou destinací. Nabízí malebné přírodní scenérie i krásné pláže, má ideální středomořské klima po celý rok, snadno se tam dostanete a také si pochutnáte na místní skvělé kuchyni. A i když nejste zrovna fanoušci polehávání na plážových lehátkách a rozpálená pláž vás začne nudit hned druhý den, nemějte obavy, Itálie má pro vás spoustu dalších možností!

Roadtrip: Jezera, hory, památky i zábava

Dolomity vás okouzlí na první pohled a pokud se sem vydáte obytným autem, budete mít tu nejlepší možnost, jak je poznat co nejvíce. Oblast je velmi přátelská k cestovatelům v dodávkách a karavanech a pravděpodobně vás čeká ten nejkrásnější roadtrip, na který můžete vyrazit. Lago di Garda, největší italské jezero, je zase skvělou destinací pro děti i dospělé a nabízí nespočet aktivit, cestou můžete potkat malé rybářské vesničky, středověké hrady i zábavní parky.

Dolomity: Ráj pro milovníky hor

Sirmione

Dolomity, které jsou součástí italských Alp, představují jedno z nejkrásnějších horských pohoří na světě. Během několika dní můžete vidět rozmanité skalní masivy, horská luka, kotliny s jezery i ledovec na nejvyšším vrcholu. Děti si zamilují horské stezky a dobrodružné parky, zatímco dospělí ocení krásu okolní přírody a čistý horský vzduch. Cestu je dobré si předem naplánovat, ale nejkrásnější na cestování v obytném voze je, že se nemusíte vyhýbat ani spontánním rozhodnutím a zajet si prostě tam, kam se vám zrovna chce.

Lukáš Janoušek, majitel Campiri, říká: „Dolomity jsou perfektním místem pro rodiny, které chtějí zažít aktivní dovolenou. Pronájem karavanu vám poskytne nejen svobodu, ale také pohodlí a flexibilitu. Můžete tak objevovat tuto nádhernou oblast ve svém vlastním tempu.“

Lago di Garda: Ideální rodinná destinace

Lago di Garda je největší jezero v Itálii a nabízí nejen krásné pláže a malebné vesničky, ale také širokou škálu aktivit pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete pro vodní sporty, pěší turistiku nebo návštěvu zábavních parků, každý člen rodiny si přijde na své. Karavan vám umožní měnit místa a užívat si všechny krásy, které toto jezero nabízí.

„Abyste si užili dobrodružství na roadtripu, nemusíte žádný karavan vlastnit,” tvrdí Lukáš Janoušek. “Campiri má velký výběr různých typů obytných vozů, takže si vybere opravdu každý podle svých potřeb. Můžete vyrazit v menším autě jen ve dvou, nebo si vybrat  prostorný vůz pro velkou rodinu.”

Kempy plné zábavy i vybavení pro všechny

Tre Cime di Lavaredo

Během cestování kolem jezera budete spíše přespávat v kempech, protože spaní na divoko je v této oblasti omezené. Kempy jsou ale dobře vybavené a skvěle připravené pro pobyty s dětmi, takže se stanou další zábavnou zastávkou na vaší cestě. Camping Bella Italia, nacházející se přímo na břehu jezera Garda, se pyšní velkým bazénovým komplexem, animačními programy, dětským klubem, večerní zábavou a několika restauracemi. Cisano San Vito má soukromou pláž, krásné bazény a nabízí rozsáhlý zábavný program pro děti i dospělé, vše v klidné a přátelské atmosféře.

Gasparina, rovněž u jezera Garda, láká milovníky přírody a luxusního kempování, s mobilními domy, vybavením pro volný čas jako je stolní tenis a jízda na lodi, a také pizzerií, barem a nákupními možnostmi. San Francesco se může pochlubit krásným výhledem na jezero, vlastní pláží, vodním parkem s bazény a širokou nabídkou sportovních aktivit, přičemž v okolí jsou zajímavé výletní cíle.

Tip: Pokud pojedete k jezeru Garda v hlavní sezóně, určitě doporučujeme rezervovat si místa v kempech předem.

Sirmione 

Dobrodružství, pohodlí i svoboda

Passo Giau – Cinque Torri

Dovolená v obytném voze, v dodávce či karavanu před vámi otevírá velkou spoustu možností. Uvidíte toho více, strávíte kvalitní čas s rodinou, budete si řídit cestu podle sebe, zažijete dobrodružství a přitom si zachováte maximální pohodlí. Karavany jsou vybaveny vším potřebným včetně kuchyně či koupelny a větší blízkost přírodě si lze stěží představit – zaparkovat můžete v blízkosti přírodních krás a strávit noc u jezera, v horách nebo na pláži. Vezměte to do vlastních rukou a zažijte dovolenou vašich snů!

Lukáš Janoušek dodává: „Pronájem vybraného karavanu se dá přes naši online platformu campiri.com zařídit opravdu jen na pár kliknutí. A kdyby si člověk nevěděl rady, může se s důvěrou obrátit na naši zákaznickou linku. Rádi poradíme a doporučíme.”

You may also like...