Dominik Hašek se stal novým exponátem Muzea Lega

Reliéf s tváří Dominika Haška se skládá z přibližně 10 000 kostiček Lega. Jeho samotné sestavení trvalo přibližně 50 hodin. Podobizna proslulého hokejového brankáře s přezdívkou Dominátor, se tak zařadila do pražské sbírky, kterou návštěvníci mohou vidět v Muzeu Lega na Národní třídě.

„Přemýšlel jsem o čí portrét doplnit pražskou expozici. Napadaly mne různé osobnosti, ale nakonec zvítězil Dominik, se kterým mne pojí navíc i přátelské vazby,“ říká majitel a sběratel Miloš Křeček. „Sestavení modelu, který není sériově vyráběný firmou Lego, není úplně jednoduchá věc, musí se pečlivě naplánovat dopředu, nakreslit, rozpracovat, vybrat kostičky. Dominikův obraz zabral celkem téměř sto hodin práce a bude mít na Národní čestné místo. Časem bychom z něj chtěli udělat putovní exponát, aby měli možnost ho vidět i návštěvníci Muzea Lega nejen v Praze, ale i Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.“

Dominik Hašek doplňuje: „Je to pro mne velká čest a mám opravdu radost. Sestavení portrétu, na rozdíl od Miloše Křečka, mi nezabralo žádný čas. Jako poděkování Muzeu Lega jsem se rozhodl věnovat všem jeho návštěvníkům v průběhu letních prázdnin vodu Smarty Naturalis, kterou čerpáme z hlubinného vrtu na rozmezí Lužických a Jizerských hor.“

Lego portrét Dominika Haška byl odhalen za jeho přítomnosti a také za přítomnosti majitele Muzea Lega Miloše Křečka a celé řady dalších známých osobností v úterý 21. července v Muzeu Lega v Praze, Národní 362/31.

Sbírka Miloše Křečka je největší soukromou sbírkou Lega v České republice se 6 751 různými originálními sety, což dokládá i certifikát o vytvoření českého rekordu, a pravděpodobně i největší na světě pokud porovnáme s Guinessovou knihou rekordů. Zde je poslední údaj z roku 2017 o Franku Smoesovi z australského Melbourne. Jeho kolekce čítá 3 837 originálních LEGO® setů a přes 8000 minifigurek. 

Foto: Petr Brodecký

You may also like...