Druhá tráva točí Díl druhý, pokračovatele cenami Anděl ověnčeného alba

Kapela Druhá tráva se v těchto dnech zavřela do Birdland recording studia ve Slovenské Považské Bystrici. Pod dohledem producenta Eddie Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami, nahrává album nazvané Díl druhý. Půjde o následovníka cenami Anděl ověnčeného alba Díl první. Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka bude postavená na autorských věcech. Podívejte se do studia na atmosféru nahrávání.

Robert Křesťan & Druhá tráva – Teaser – Díl druhý: youtu.be/druha-trava

„Hlavním motivem nového alba jsou vzpomínky na Ameriku, píseň o LIttle Big Hornu nebo Crazy Horsovi, siouxském náčelníkovi,“ popisuje bendžista Druhé trávy Luboš Malina ve studiu, které je na úpatí slovenských Súľovských vrchů. „Jsme z tohoto místa nadšení. Už jsme nahrávali v různých studiích u nás i v Americe. Ale tady je všechno z toho pohromadě. Staré vintage vybavení, úžasné prostory, vše zasazené v přírodě. Díky tomu je zážitek z natáčení kompletní,“ dodává.

Na rozdíl od starších alb, kdy muzikanti všechny písničky znali dopředu a měli v aranžích více méně jasno, nyní vzniká všechno na místě. „Najednou po mnoha natočených albech pracujeme jinak, než jsme byli zvyklí. Eddie má novátorské přístupy, takže máme možnost se podívat na svoje písničky z jiné strany. Taky poprvé v životě nad procesem nemáme kontrolu. Protože jedině on má v hlavě konečnou podobu těch skladeb. Například jsme natáčeli některé hlasy a některé netradiční nástroje zvlášť, ale předem jsme nevěděli, jak to bude vypadat,“ popisuje proces natáčení zpěvák Robert Křesťan.

Foto: Richard Köhler 

You may also like...