Druhý ročník mezinárodního tanečního festivalu ve stylu Stardance: Prague Dance Challenge

Druhý ročník tanečního festivalu slibuje celodenní přehlídku různých výkonnostních pro-am kategorií společenského tance v latinskoamerické i standardní části programu. V těchto kategoriích vždy soutěží jeden profesionální a jeden amatérský tanečník či tanečnice, podobně jako je tomu ve známém televizním pořadu Stardance. Festival se bude pořádat už v červnu v Konferenčním centru City na pražské Pankráci.

Diváci se mohou těšit i na otevřenou soutěž sportovních tanečních párů z tříd B, A a M (nejvyšší výkonnostní kategorie tanečního sportu), které patří mezi špičku v České republice. Svá vystoupení předvedou v otevřené exhibici také pro-am taneční páry na vozíku, u kterých jsou akce podobného typu zatím spíše ojedinělou záležitostí.

První ročník se nám povedlo tanečníky, tanečnice i diváky potěšit skvělou atmosférou a hvězdnou porotou. Letos navíc chystáme i doprovodný program, který budou moci diváci i účastníci denního programu zúročit na swingové afterparty ve Wine Pubu Šenkovna,“ láká na festival organizátorka Petra Fritsch.

I letos potvrzená jména porotců slibují hvězdné obsazení. „Těšit se můžete například na Tomáše Vořechovského, který po parketě show StarDance provedl Radku Třeštíkovou, nebo na Markétu Dostálovou, která rozzářila parket po boku Xindla X,“ doplňuje organizátor Milan Sedlář s tím, že i další porotci a porotkyně jsou významné osobnosti české taneční scény. „Mezi naše srdcovky patří třínásobná mistryně světa Eva Bartuňková, která v prvních řadách Stardance usedla právě na porotcovská křesla,“ dodává Milan Sedlář.

Prague Dance Challenge je mezinárodní taneční soutěž a přehlídka pro-am tanečních párů, kterou organizátoři pořádají ve spolupráci s Taneční školou HES a čerstvě vzniklou unií Czech Pro-Am Dance Union. V pro-am párech vždy tančí jeden profesionální a jeden amatérský tanečník či tanečnice, kterou daný profesionál či profesionálka pravidelně trénuje.

Tato speciální taneční kategorie má velmi blízko ke konceptu známých televizních pořadů jako je Stardance nebo Dancing with the Stars, jež je velmi oblíbený například v sousedním Polsku nebo na Slovensku. Amatérští tanečníci a tanečnice si na tomto sportu většinou chválí jeho estetičnost, spolupráci s profesionálními tanečníky a skutečnost, že tančit může zkrátka každý.

Vstupenky na akci i na afterparty lze zakoupit v předprodeji přes síť GoOut

FB stránka události

 

You may also like...