Elis Mráz, Taťana Kuchařová a Ondřej Brzobohatý, co je spojuje?

Přestože je zpěvačka Elis mladičká (24 let), není jí lhostejné, jak nezřídka končí životy té nejstarší generace. Možná za to může i její krásný vztah s prarodiči, možná už je prostě taková… Každopádně jejím nejnovějším počinem je propojení s nadací Krása pomoci.

„Myšlenka spojit se s nadací Táťány Kuchařové vznikla díky našemu shodnému pohledu na osamělost ve stáří“, prozrazuje sympatická zpěvačka počátky spolupráce. „Po shlédnutí jejich vánočního klipu o osamělém dědečkovi, který mne hluboce zasáhl, jsem si uvědomila, že písnička, kterou jsem zrovna vytvořila, má stejný podtext, myšlenku. Došlo mi, že v tomhle ohledu mám s programem nadace Krása pomoci hodně společného, a tak jsem navrhla své agentuře Nemoros, aby nabídla Taťáně tu mou písničku.“

Elis uvádí, že problematika starých lidí ji zajímá již roky, a není ji lhostejné, jak vypadají poslední roky mnohých z nich. Sama má velmi kompaktní vztah se svými prarodiči. Od mala k nim jezdila na chalupu, na tyhle pobyty má spoustu vzpomínek. Třeba na to, jak s dědou sbírali žáby na silnici a nosili je do rybníka, aby je nepřejela auta. Nebo na to, jak ji učil sprosté básničky. Babička ji zase naučila péct, a když Elis pochopila, jak moc jí záleží na fotkách z jejího mládí, nechala jí jako dárek vyrobit puzzle ze starých fotografií. To spolu občas skládají a Elis se směje babiččiným veselým historkám z mládí. O jejich úzkém propojení hovoří i skutečnost, že si babička při operaci, kterou musela podstoupit bez narkózy, vybrala jako poslechovou hudbu právě písničky její vnučky Elis.

Protože na veřejnost prosákla informace o spolupráci Elis s Ondřejem Brzobohatým, nabízí se otázka, zda ke spolupráci došlo na základě propojení Elis s nadací Ondřejovy manželky. „Ale ne, s Ondřejem se znám již delší dobu“, usmívá se mladá zpěvačka a pokračuje: „Ondra chystá písničku s videoklipem a oslovil mě ke spolupráci, nazpívání vokálů. Taky se objevím v klipu k té písni. Ondru profesně obdivuju, vážím si ho jako muzikanta a mám velkou radost, že budu vystupovat na jeho narozeninovém koncertě, v prosinci ve Fórum Karlín.“

Elis má v hlavě spoustu plánů, skládá, vystupuje… Tak například přes léto si ji fanoušci mohou poslechnout na koncertech na hradech a zámcích, nyní připravují s Olgou Lounovou duet a klip, který vyjde do konce roku. Bude humorný, takový barevný… Hudba úplně jiná, než by asi kdo čekal, ve swingovém stylu. A co svedlo Elis právě s Olgou Lounovou? „No, náhoda! Bubenice Olgy je totiž žena mého bratra. S Olgou jsme se seznámily na svatbě. Olga mě pak pozvala do Fórum Karlín, že se jí líbí, co dělám. Sedly jsme si, a pokračujeme dál“, uzavírá své vyprávění mladičká zpěvačka, o níž ještě dost a dost uslyšíme.

Zdroj: Helena Váňová Production

You may also like...