Febiofest prodloužil uzávěrku soutěže krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM do 30. června

Součástí aktuálního 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je tradiční soutěž krátkých amatérských filmů I TY JSI FILMAŘEM, letos s tématem Moje město. Uzávěrka přihlášek byla posunuta z května až do 30. června, tak aby všichni filmařští nadšenci měli po předchozích omezeních více času na realizaci svého filmu či videa. V centru pozornosti tentokrát mají být aktuality, zajímavosti či ožehavé otázky ze života měst a obcí. Přihlášení a zaslání filmu je možné pouze přes on-line formulář na webu festivalu.

Chtěli jste natočit film do soutěže I TY JSI FILMAŘEM a hrát o zajímavé finanční ceny, ale neměli jste možnost sejít se jako pravý filmový štáb nad svým filmem? Dobře víme, že spolupráce a komunikace je pro filmaře klíčová, a proto jsme se rozhodli o měsíc prodloužit možnost přihlásit vaše dílko. Neváhejte, a pojďte do toho!“ motivuje Jitka Kotrlová z Programového oddělení MFF Praha – Febiofest.

Soutěží se v kategorii jednotlivců (i za skupinu) a školních týmů (základní a střední školy). Téma Moje město by mělo být zpracováno formou krátkého (délka 1 až 5 minut) dokumentu, reportáže či ankety. Vítěze vybere odborná porota. Festival přizval ke spolupráci věci znalé osobnosti, jako je Jan Faltus, známý svým instagramovým profilem Lepší město, nebo internetový tandem Janek Rubeš a Honza Mikulka, kteří stojí za úspěšným projektem Honest Guide. Finalisté na prvních třech místech v každé kategorii si rozdělí celkem 95 000 korun, oceněné filmy budou zařazeny do oficiálního programu MFF Praha – Febiofest 2021.

28. MFF Praha – Febiofest se uskuteční od 17. do 24. září 2021, po pražské části festivalu budou následovat tradiční regionální ozvěny. Filmový program nabídne přibližně 100 snímků, které prezentují to nejzajímavější a nejpodnětnější ze světové i české kinematografie. Soutěž amatérských krátkých filmů I TY JSI FILMAŘEM je jednou ze čtyř soutěžních sekcí.

You may also like...