Festival Dny soudobé hudby ozdobí skladba české skladatelky Simonne Draper

Novinky a trendy v současné klasické hudbě představí v rámci devíti přehlídkových koncertů již 33. ročník festivalu Dny soudobé hudby, který v Praze odstartoval již 3. října a potrvá až do  začátku listopadu.

V průběhu festivalu zazní více než šest desítek skladeb českých soudobých autorů. Příznivci kvalitní klasické muziky se mohou těšit bezmála na padesátku zcela novinkových skladeb. Jednou takovou je skladba mezinárodně zkušené Simonne Draper, která je již známá posluchačům tuzemského Rádia Classic a v poslední době se rovněž objevuje v playlistu slavné britské BBC.

“Skladby z alba „Portraits in Guitar“ včetně naprosté novinky „Eclipse“ z chystaného druhého alba se od jara objevují v éteru BBC Radio Kent v pořadu „Upload“. Což je pořad, ve kterém redaktor Leo Ulph, sám hudebník a songwriter, představuje autory rockové, populární, ale i klasické hudby a také nadějné autory knih a mluveného slova všech žánrů.” říká sama skladatelka a kytaristka Simonne Draper.

Program, který se na vlnách BBC Radio Kent objevuje vždy od 21 hodin, od pondělí do čtvrtka, si lze poslechnout i online prostřednictvím BBC Sounds. Skladby z pera Simonne Draper si našly své místo ve vysílání rozhlasových stanic v mnoha státech. Samotné album Portraits in Guitar bylo publikováno americkým MSR Classics v roce 2019 a vedle amerického, britského a tuzemského trhu je k mání též v Japonsku.  Simonne Draper je členkou Společnosti českých skladatelů od roku 2016.

Americký novinář Raymond Tuttle spolupracující například s Deutche Grammophone, Miami New Times, Esquire či Fanfare Magazine o tvorbě Simonne Draper doslova říká: „Skladby skladatelky Simonne Draper zabírají těžko definovatelné území mezi klasickou – vážnou hudbou a hudbou pro snadný poslech, skladby zní na kytaru krásně, lyricky a čistě, jsou extrémně dobře kompozičně sestavené a nezapomenutelné. Nejvíce mne zaujaly skladby Espanola a Nostagitana, ty si můžete užít například při soumraku po krásném slunečném dni…“

Videoklip: Simonne Draper – ECLIPSE

Ve stejném duchu se o práci Simonne Draper vyjádřili i další odborníci na současnou klasickou hudbu. Například Christie Grimstad z ConcertoNet.com nebo Phil Muse z Atlanta Audio Club, který primárně vyzdvihuje autorčinu fascinaci ve španělské a latinskoamerické kultuře.

Koncert v rámci festivalu Dny soudobé hudby se koná v kostele sv,. Klimenta, 21.10. 2022 v 19. hod. a kromě skladby od Simonne Draper s názvem Canzonetta dell’Acqua, v podání Nikoly Liederhaus (kytara) a Magdaleny Kyselovičové (hoboj), tam rovněž zazní díla autorů Luboše Sluky, Davida Lukáše, Ivana Zelenky, Jana Vičara, Terezie Švarcové, Eduarda Douši, Ilji Hurníka a Lukáše Hurníka.

You may also like...