Festival Letní Letná byl zahájen velkolepou procházkou v oblacích

Ve středu 14. srpna v 18. hod. zahájila festival velkolepou „procházkou v oblacích“ světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga. Vltavu přešla ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. Její kroky vedly od Právnické fakulty Univerzity Karlovy do Letenských sadů. Tam poté proběhl zahajovací večer a pokračoval hned několika open-air představeními. K vidění byla tanečně akrobatická show volně inspirovaná šamanismem a mystikou Shamaniac v podání Blackout paradox a také na nové pouliční představení Cink The Universe. Nechyběl ani koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal ve festivalovém baru.

Dnes ve čtvrtek 15. srpna návštěvníky čekala hned čtveřice představení. Kanadští Cirque Alfonse a jejich Tabarnak,  unikátní seskupení 17 umělkyň a jejich Projet.PDF  či soubor Cirque Aïtal, který prostřednictvím svého představení Saison du Cirque (Cirkusová sezóna) zve návštěvníky do světa, kde se tradiční cirkus potkává s tím současným. Vedle nich uvedl své představení Boreal Normosis i český soubor Collective Momentum.

V sobotu 17. srpna se poprvé představí i trojice akrobatů ze souboru T1J (Théâtre d’Un Jour). Uvedou novinku Strach – a fear song, ve kterém si ke spolupráci přizvali také sopranistku Julii Calbete, jejíž zpěv provází celým představením a dodává mu zcela nový rozměr.

Cirk La Putyka dorazí v neděli 18. srpna na Letnou se svou letošní novinkou Isole, která návštěvníky pozve na místo plné radosti a hravosti, překypující rozmanitou hudbou v nejrůznějších podobách.

Podrobné informace najdete na webových stránkách www.letniletna.cz

Foto: Petr Brodecký

You may also like...