Festivalu regionálních produktů: Poznej, nakup, objednej a hlavně ochutnej!

Na středu 15. listopadu 2023 připravuje turistická oblast Novohradsko – Doudlebsko další ročník akce Festival regionálních produktů a výrobků. V kulturním domě v Kaplici se potkáte s producenty z oblíbené oblasti a čeká Vás také doprovodný program a soutěže.

„Tento festival je přehlídkou skvělých výrobků, které vznikají na celém území turistické oblasti a jsou důkazem šikovnosti, podnikavosti i odvahy našich obyvatel začít s výrobou vlastních produktů navzdory konkurenci v podobě masové výroby. Jsem přesvědčena o tom, že regionální výrobce musíme podporovat, minimálně formou podobných přehlídek, kde mohou široké veřejnosti prezentovat kvalitu své práce,“ uvedla Tereza Procházková, vedoucí domácího cestovního ruchu.

Mezi 14. – 17. hodinou v kaplickém kulturním domě své produkty představí více než 20 regionálních producentů. Mezi řadou stánků nebudou chybět řemeslné, umělecké a potravinové výrobky, které se navíc mohou pyšnit oceněním certifikace Opravdu od nás. Tuto značku uděluje destinační management od roku 2019 všem podnikatelům, kteří produkují své výrobky a produkty v turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko a kteří splní další kritéria pro udělení zmíněné certifikace.


„Většina z těchto výrobků se může pyšnit certifikátem Opravdu od nás, který zaručuje, že předmět či pokrm vznikl v našem regionu s řemeslnou tradicí, udržitelnou cestou a také s láskou,“ 
doplňuje Michal Jarolímek, produktový manažer oblasti Novohradsko – Doudlebsko.

Těšit se můžete na výrobky a produkty regionálních výrobců jako jsou například likéry, marmelády, med, chléb, domácí těstoviny, nejrůznější pečené dobroty, ale také ručně dělané šperky, mýdla, keramika a mnoho dalších. Návštěvníci se budou moci zúčastnit mimo jiné i speciální soutěže BEER OPEN o nejlepšího znalce produktů regionálních minipivovarů.

Festival je příležitostí k nákupu nejen pro širokou veřejnost, ale také pro provozovatele restauračních zařízení a ubytovacích kapacit, kteří zde mohou navázat užitečné kontakty a třeba se i dohodnout na spolupráci ve formě dodávek do svých provozoven.

You may also like...