Film Muž, který spadl na Zemi jako prolog k muzikálu LAZARUS

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi. V roce 1976 film natočil britský režisér Nicolas Roeg inspirován knihou Waltera Tevise. Do hlavní role obsadil hudební ikonu Davida Bowieho, který se s dramatikem Endou Walshem nechal po téměř čtyřiceti letech dílem inspirovat při tvorbě svého muzikálu Lazarus.

Ojedinělá projekce filmu Muž, který spadl na Zemi se uskuteční v kině Aero v úterý 8. října od 20 hodin za účasti tvůrců divadelního nastudování Lazara – režiséra Mariána Amslera a hereckých představitelů Igora Orozoviče, Ondřeje Rumla a dalších tvůrců.

Šéfdramaturgyně Městských divadel pražských Jana Slouková k tomu uvedla:Muž, který spadl na zemi je silný, velmi nejednoznačný film, ke kterému muzikál Lazarus přímo odkazuje, proto jsme se k tomuto snímku s herci nějakým způsobem neustále vraceli už od prvních čtených zkoušek. Teď máme skvělou příležitost užít si film na velkém plátně a spolu s diváky tak znovu odkrývat osud Thomase J. Newtona, mimozemšťana, uvízlého mezi světy, žasnout nad skvělým hereckým výkonem Davida Bowieho a prožít si téma touhy po návratu a smutku ze samoty mezi lidmi spolu s ním.“

Zásadně se nechodím dívat na inscenace her, které budu zkoušet, ale film je přece jen odlišné medium, neovlivní mě.  A v případě Lazara jsem pochopil, že je nutné, abych Bowieho vstřebal – jeho tvorbu i život,“ dodává herec Igor Orozovič.

Vstupenky na film jsou již v prodeji: www.kinoaero.cz

Foto: Lenka Hatašová, Petr Chodura

You may also like...