Finálový večer Sanremo Junior CZ/SK se již blíží

20. února se v pražském divadle Hybernia uskuteční již třetí ročník Sanremo Junior CZ/SK. Na slavnostním galavečeru v pražské Hybernii budou mít všichni finalisté šanci vystoupit na velkém pódiu za doprovodu Bon Art Pops Orchestra.

Během večera se představí deset finalistů z ČR a tři finalisté ze Slovenska. Ti zazpívají jednu soutěžní písničku před 13 člennou odbornou porotou ve složení Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Tereza Tobiášová (TV Očko), Janis Sidovský, Katarína Knechtová, Pavel Vítek, Tereza Kavecká, Marek Ztracený, Miroslav Michálek (Frekvence 1), Milan Zyka (Universal Music) a předsedkyně poroty a výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru Michaela Anna Dobrovolná.

Odborná porota během večera vybere vítěze, který pojede reprezentovat naší zemi a Slovensko do italského Sanrema, kde v minulosti získala Nela Duchačová pro Českou republiku druhé místo a Margareta Ondrejková první místo pro Slovensko.

Finalisté byli vybráni z více jak 150 přihlášených. Postoupilo 12 zpěvaček a jeden zpěvák, kteří se šest víkendů pod dohledem odborníků v oblasti hlasové a pohybovo-herecké průpravy připravovali na tento slavnostní okamžik.

Prošli si hodinami zpěvu, pohybovo-hereckou průpravou, lekcemi rétoriky s Janem Čenským, profesionálním focením s Michaelem Kratochvílem, kompletním stylingem ve spolupráci s kostýmní výtvarnicí Agnieszkou Pátou, studiem Luvoxy Hair & Beauty.

Galavečerem v Hybernii bude provázet Jan Čenský, který k samotné soutěži říká: „Spolupracuji na různých projektech, nicméně být součástí cesty do pěvecké soutěže Sanremo Junior, je opravdu potěšení. Profesionální přístup, zázemí a odborní poradci několik měsíců připravují malé zpěváky, kteří jsou pro mě samotného profíky už teď. Když jsem viděl co všechno jsou schopni vydržet a koncentrovat se, mohu jen tleskat.“

Hlasovou přípravu měla i v letošním ročníku opět na starosti hlasová poradkyně Kühnova dětského sboru Eliška Hrubá Toperczerová: „Nikdy nechci nikoho předělat k obrazu svému! To by nebylo dobré … pro nikoho. Musíme najít společnou řeč, snažím se vždy podpořit to, co je v dítěti a v jeho hlase nejlepší. Pokouším se technicky pomoci tak, aby to nebylo jen na chvíli, nabízím každému varianty ke zlepšení obecně… vždy se snažím naučit své žáky používat svou energii a nepoužívat tlak těla. Technika, kterou používám já sama, ale i jako pedagog, je na bázi naprosté lehkosti. Dále důležité je, aby interpret věděl, o čem zpívá a dokázal svou píseň prožít tak, aby prožitek „došel“ k posluchačům. Vždy jsem ráda, když vidím, jak mi žáci „rostou“ pod rukama. Sanremo Junior CZ je pro mě vždy opravdu velmi silný zážitek!!!!!!“

O pohybovo-hereckou průpravu se postarala Diana Šoltýsová, herečka, režisérka. Hraje v Městských divadlech pražských, v Městském divadle Mladá Boleslav, v Divadle Na Fidlovačce, v Komorní činohře, 3D company v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Působí jako pedagog na Vyšší odborné škole herecké: „Sanremo Junior motivuje a ukazuje směr k plnění snů. Je to takový první krůček. Děti zjišťují, že to bude cesta nelehká. Ale důležitější je, že odkládají mobilní telefony, povídají si mezi sebou o jednom tématu, který je všechny spojuje: láska k hudbě.“

Speciální poděkování patří společnosti Petrof, která na finálový večer zapůjčila koncertní křídlo Antonín Petrof.

Titulní foto je z vyhlášení Sanremo Junior 2018.

You may also like...