Fotbalovou sázku rivalů z Poslanecké sněmovny vyhrál Skopeček. Nacher leštil vitrínu

Před posledním pražským derby se političtí rivalové z Poslanecké sněmovny Patrik Nacher (ANO), fanoušek Sparty a Jan Skopeček (ODS), fanoušek Slavie, vsadili o to, který tým derby vyhraje. Pro fanouška týmu, který prohraje, byl připravený trest. Poslanec Skopeček měl v případě výhry Sparty prát a žehlit dres poslance Nachera, zatímco ten při výhře Slavie měl vyleštit slávistickou vitrínu s poháry. A protože derby prohrála Sparta, sešli se dnes oba poslanci společně, aby sázku dodrželi. Kromě nablýskané vitríny měla ale celá sázka hlavně charitativní přesah. Fanoušek týmu, který prohrál, kupuje dresy obou týmů, na kterých budou podepsáni všichni hráči a následně půjdou do dražby. Ten slávistický byl zakoupen dnes a oba pánové se domluvili, že ponese číslo a jméno hráče Kúdely, na znamení podpory v souvislosti s jeho včerejším trestem od UEFA.

“Prvních 20 minut derby jsem měl o výsledek strach a už jsem si představoval, jak kolegovi Nacherovi žehlím dres Sparty, která hrála v úvodu lépe. Naštěstí ale vše dobře dopadlo. Moc děkuji týmu Slavie, že mě toho utrpení ušetřil a dnes jsme se mohli s poslancem Patrikem Nacherem sejít u vitríny Slavie s mistrovskými poháry a klíčem primátora Prahy. Hlavní smysl sázky byl vedle snahy ukázat zdravou, kultivovanou rivalitu charitativní, a to nás ještě čeká. Kolega Nacher jako poražený koupil dresy obou týmu pražských S, které podepsané hráči necháme vydražit a výtěžek věnujeme mládežnickému fotbalu. Slávistický dres ponese jméno Kúdela. Chceme tím vyjádřit podporu hráči, který byl bez důkazů na poptávku politické korektnosti odsouzen za údajnou rasistickou urážku a dostal přísnější trest než hráč soupeře, který prokopl lebku našemu brankáři,” říká o sázce poslanec za ODS Jan Skopeček.

“Političtí i sportovní rivalové se mohou vsadit a prožívat emocionální zapas kultivovanou formou. V dnešní době je to jedna z cest, jak poukázat na zdravou neagresivní rivalitu. Ve výsledku ale nešlo o leštění vitrín a žehlení dresu. To byla jen legrace. Hlavní je charitativní přesah, který sázka od začátku měla. Věřím, že nepochopitelné rozhodnutí UEFA o trestu pro Kúdelu nám pomůže vydražit dres s jeho jménem podstatně dráž a mládežnickému sportu vybraná suma v této nelehké době pomůže,” vysvětluje poslanec za ANO Patrik Nacher.

You may also like...