Francouzská Aliance Jižní Čechy pořádá Festival Bonjour Budějovice

Francouzská Aliance Jižní Čechy organizuje od pondělí 13. do neděle 19.června 2022 Festival Bonjour Budějovice. Tato akce, která je vrcholem oslav francouzské, frankofonní a české kultury, si klade za cíl oslavovat přátelské vztahy mezi Francií a Českou republikou. Letos již 26.ročník bude opět poctou partnerství mezi Lorientem (Bretaň, Francie) a Českými Budějovicemi (jižní Čechy, Česká republika).

Přátelství mezi Českými Budějovicemi a Lorientem není žádnou novinkou, protože tyto dvě města jsou partnerskými už od roku 1977. Toto partnerství bylo vždy aktivní a svědčí o tom i každoročně organizovaný Festival Bonjour Budějovice a pravidelné návštěvy delegace zvolených zástupců města Lorient.

Letošní  ročník  slibuje  příjemné  chvíle  díky   ochutnávce   francouzských vín, vernisáži umělce Yppahhappy,  ochutnávce  francouzských  a  českých ciderů, ochutnávce belgických piv a sýrů, několika bezplatným koncertům organizovaných Josefem Kordou v rámci Světového svátku hudby, koncertu francouzské skupiny Oulala Jazz Band a francouzskému trhu s patnácti českými a frankofonními obchodníky.

Francouzská Aliance je neziskové, nepolitické a nenáboženské sdružení založené v roce 2004. Propaguje francouzský jazyk a  frankofonní kultury prostřednictvím kurzů, které nabízí a přibližně čtyřiceti akcí, které každoročně pořádá pro všechny skupiny veřejnosti. Svou činností přispívá ke kulturní dynamice jižních Čech a k podpoře francouzsko-české spolupráce.

Francouzská Aliance je nedílnou součástí sítě jihočeských sdružení. Jako aktivní hráč se snažíme budovat partnerství s našimi kulturními a vzdělávacími partnery, abychom mohli obyvatelům jižních Čech nabídnout originální a eklektický kulturní program i kvalitní nabídku vzdělání.

Město České Budějovice podporuje sdružení od samého počátku a jsme rádi, že díky němu můžeme představit přehled podpořených aktivit. Můžeme také počítat s podporou od Jihočeského kraje, který každoročně částečně financuje jeden z našich kulturních projektů v rámci mezinárodní spolupráce.

Festival Bonjour Budějovice je organizován ve spolupráci s městem České Budějovice, městem Lorient a Josefem Kordou a podporován Jihočeským krajem, firmou Red Fox Event, firmou Eurovia CS a Francouzským velvyslanectvím v České republice.

You may also like...