Gabriel Loci bude hostit alternativní scénu divadla NOD

Gabriel Loci nabídne své prostory divadelním představením, od 16. do 23. července se mohou návštěvníci těšit na scénu divadla NOD. V létě se odehrají napínavé příběhy v prostorách bývalého kláštera na letní venkovní scéně. Gabriel Loci nabízí zábavu a kulturní vyžití již třetím rokem, kdy ho koupila společnost Cimex a po nezbytných úpravách otevřela objekt veřejnosti.

Na programu festivalu NOD, této alternativní divadelní scény, se vystřídají R.U.R. (eloaded) Kryštofa Pavelky, kolektiv Ductus Deferens: Drým džurny, Tři Heteráni, jejímž autorem je Adam Skala a Tajná zpráva z planety matek od autorky Anny Saavedry.

V R.U.R. (eloaded) se seznámíte s dobře známým příběhem trochu jinak. Kočovná divadelní družina Ductus Deferens, jejíž jádro tvoří studenti pražské DAMU, představí czenglish v komedii Drým Džurny. Ductus Deferens sdružuje mladé divadelníky, kteří si užívají komediálním žánru s prvky absurdního humoru. Ve Třech Heteránech vás Adam Skala opět překvapí a v Tajné zprávě z planety matek najdete třeba tu svoji. Mateřství je tématem spojující všechny kultury i náboženství této doby. 

Gabriel Loci je známý svoji kulturní rozmanitostí, takže nikoho nepřekvapí, že se na jednom místě potkává klasická hudba, filmové novinky, workshopy, výstavy nebo elektro hudba pod taktovkou známého dýžeje. Místo přitahuje divadelní spolky k uskutečnění jejich představení, letošní rok si zde kromě divadla NOD zahraje i soubor JEDL. Venkovní bar je otevřen každý večer od 16:00 a od polovina června začíná promítání filmových trháků.   

You may also like...