Galerie Atrium na Žižkově otevřela interaktivní výstavu o strachu a o tom, proč se ho nebát

Nejen malým divákům je určena výstava Neboj, neboj! V Galerii Atrium na Žižkově byla zahájena v úterý 22. listopadu. Interaktivní instalace je inspirována stejnojmennou knihou Milady Rezkové, Lukáše Urbánka a Jakuba Kaše a pracuje s velmi aktuálním tématem strachu. Představuje jeho nejrůznější podoby, pojmenovává důvody, které ho způsobují, a radí, jak se s ním vypořádat. Kurátorem výstavy je Fuczik, sound design pro ni vytvořil Martin Hůla a o architekturu výstavy se postaral Honza Tomšů a jeho kolektiv Omlouvámesepardón. Návštěvníkům pak bude zdarma otevřena až do 2. dubna 2023.

„Se strachem se rodíme a potkáváme ho celý život. Je v zájmu nás všech, abychom se jako společnost naučili o svoje obavy zajímat, abychom se s nimi naučili zacházet a dokázali je se svými blízkými sdílet. Strach není ostuda. A není to ani nástroj. Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek,” doplňuje kurátor Fuczik.


Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně na fenomén strachu z různých úhlů pohledu. Téma je v posledních letech možná aktuálnější než kdy dříve kvůli celosvětové koronavirové pandemii i probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině. I z toho důvodu je k výstavě připraven také edukační program pro veřejnost i školy, kde jím i ty nejmenší provedou zkušení lektoři.

Více informací najdete na www.atriumzizkov.cz.

You may also like...