Geis doručila poslední zásilku ochranných masek COVMASK do nemocnice v Motole

Na počátku koronavirové epidemie, kdy byl nedostatek ochranných pomůcek, zahájila skupina dobrovolníků v rámci Iniciativy COVID19 CZ intenzivní práci na vývoji celoobličejové masky. Na půdě (a za podpory) ČVUT a s technickou podporou PřF UHK a FVZ HK, vyvinuli ve velmi krátké době ochranný prostředek Covmask, který začali zdarma distribuovat do nemocnic a záchranným složkám. Ochranný prostředek vznikl modifikací sportovní masky pro šnorchlování, opatřené výměnným filtrem P3R, jehož úroveň ochrany je vyšší než filtr FFP3. Peníze, které bylo třeba do výroby investovat, se díky vlně solidarity podařilo nashromáždit na platformě DONIO – Pořiďme lékařům ochranné masky #darujmasku.

Do výroby a distribuce se zapojila řada firem a institucí, které poskytovaly svoje služby buď zcela zdarma, nebo dodaly materiál na výrobu pouze za pořizovací cenu bez marží. Dobrovolníci (jednotlivci, firmy a piloti z projektu Piloti lidem) potom dodávali hotové masky všude tam, kde to bylo třeba. Během dvou měsíců bylo vyrobeno a také dodáno 30 000 masek. 48 palet ochranných pomůcek (7 000 kusů), dovezla do nemocnice v Motole zdarma společnost Geis CZ jako svoji podporu tomuto projektu. Poslední čtyři palety byly doručeny v pondělí 1. června. Děkujeme.

Foto: Geis CZ s.r.o. www.geis.cz

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 500 lidí a v roce 2019 vygeneroval obrat 1, 037 miliardy EUR.

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby: kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, kontraktní logistiku včetně vývoje a výroby obalů, od jednoduchého skladování až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1300 pracovníků na 37 pobočkách a v roce 2019 dosáhla obratu téměř 6,4 miliardy CZK.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...