Globus se opět zapojí do Sbírky potravin, zlevní řadu hygienických potřeb a vybrané potraviny

Letošní první Sbírka potravin se bude konat v sobotu 13. dubna a zapojí se do ní všech šestnáct hypermarketů Globus. Jde již o dvanáctý ročník potravinových sbírek, které Globus podpoří. Na tento den přichystal mimo jiné 20procentní slevu na vybrané potravinové, ale i drogistické zboží, které je vhodné darovat. Orientaci při výběru zboží pro potravinové banky usnadní mobilní aplikace Můj Globus.

Sbírky potravin jsou dny, během kterých lze snadno pomoci potřebným lidem. Ti mají často existenční potíže, neobejdou se bez pomoci potravinových bank. Jedni ze štědrých dárců sbírek jsou zákazníci hypermarketů Globus, kteří neváhají nakoupit o něco víc a dát pak zboží dobrovolníkům Sbírky potravin.

Dobrou zprávou je, že od začátku roku 2024 v hypermarketech Globus trvá trend snižování cen potravin. Letošní duben tak pořídí zákazníci nákupy levněji než loni. Nadto se Globus snaží zpřístupnit myšlenku pořízení dobročinných nákupů zákazníkům mimořádnými slevami. „Na den Sbírky potravin zlevníme vedle všech ostatních akcí i o 20 procent výběr z potravin, jako je čočka, rýže či konkrétní konzervy. Pro tentokrát jsme ale velký podíl těchto výjimečných slev orientovali na dámské hygienické potřeby, ty tak lze v ten den pořídit velice levně. Učinili jsme to proto, že se těchto potřeb věnuje menší množství, přitom je ale také velmi potřebné a například matky samoživitelky počítají každou korunu,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. Vysvětlila, že nákupům bude nápomocná také mobilní aplikace Můj Globus, která ukáže zákazníkům zboží se slevou i vhodné zboží k darování do potravinových bank.

„Potravinové banky provozují od loňského léta Výdejny potravinové pomoci a napřímo jsme podpořili více než 25 tisíc lidí v nouzi. Nejvíce balíčků obdrželi rodiče samoživitelé a jejich děti, téměř 50 % balíčků směřovalo na podporu této sociálně nejohroženější skupiny. Při letošní Sbírce chceme požádat veřejnost právě o podporu neúplných rodin, a to základními trvanlivými potravinami, dětskou výživou, ale i dětskou drogerií. Globus a jeho zákazníci jsou dlouhodobí přispěvatelé Sbírky potravin, čehož si velmi vážíme,“ řekl Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.

Dobrovolníci Sbírky potravin budou v hypermarketech Globus s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary v sobotu 13. dubna od 8. do 18. hodiny. Odevzdat zakoupené potraviny je možné také kdykoliv na odběrných místech potravinových bank, jejichž seznam lidé najdou na www.potravinovebanky.cz. 

Stovky tun potravin hypermarkety Globus darují potravinovým bankám mimo sbírek také na pravidelné měsíční bázi. Jen za rok 2023 tak poskytly potravinové dary v hodnotě takřka 10 milionů korun.

Vybrané množství potravin a drogerie v Globusu:

2023: 79,2 tun
2022: 69,7 tun
2021: 66,4 tun
2020: 43 tun
2019: 41,3 tun
2018: 44,5 tun
2017: 40,5 tun
2016: 32 tun
2015: 28 tun
2014: 25 tun
2013: 12 tun

Celkem 481,6 tun

You may also like...