Historické fantasy Ve jménu cti vás pohltí

Nakladatelství COSMOPOLIS ve své ediční řadě Young Adult vydává své první historické fantasy, kde minulost nezapomíná a návrat domů je jen začátek.

Nádherná ilustrace obálky pochází od české ilustrátorky Anny Boudové, kterou můžete na Instagramu najít pod přezdívkou @annonymous_annartist. Právě ona vdechla život mladému šlechtici Cassiovi, jenž se snaží vypořádat se se zážitkem na hranici smrti, se zradou, utrpením a vlastními prohřešky.

Ve jménu cti

Tři roky živořil Cas v zajateckém táboře. Tři dlouhé roky, během nichž ho všichni považovali za mrtvého. Teď se lord Cassia, prokletý nechtěným darem – schopností vidět mrtvé –, vrací domů krajinou sužovanou černou smrtí a dozvuky války.

Vytoužený klid ho ale nečeká. Hned při svém návratu Cas zmaří pokus o atentát na novorozeného korunního prince, a když je následně pověřen úkolem vraha vypátrat, zaplete se do politických sítí a děsivých tajemství obestírajících královnu Jehan. Při jejich rozplétání se naštěstí může opřít o bystrou mysl krásné Leny.

Mladík pronásledovaný vzpomínkami na prožitá muka je jediným mužem království, který může všechny hádanky rozluštit, a zabránit tak opětovnému vypuknutí války.

Makia Lucierová debutovala historickým YA románem A Death-Struck Year, odehrávajícím se v USA během pandemie španělské chřipky, na který navázala YA fantasy sérií Tower of Winds inspirovanou její láskou k filmům s Indianou Jonesem. Zatím největší čtenářský úspěch jí přinesl její nejnovější počin – historická fantasy Ve jménu cti.

Makia i její romány se objevily hned v několika prestižních seznamech, mimo jiné Kids‘ Indie Next, Best Booksfor Children Asociace amerických knihkupců a Best Fiction for Young Adults Asociace amerických knihovníků.