Hlasatel a moderátor Jan Rosák oslaví v pátek 5. března 50 let za mikrofonem Dvojky

Jan Rosák oslaví v pátek 5. března 50 let za mikrofonem Dvojky. Český rozhlas Dvojka proto připravil speciální vysílání, které vyvrcholí pořadem Šťastnou cestu po 13. hodině. K rekordnímu výročí přijde Janu Rosákovi popřát a zavzpomínat mnoho zajímavých hostů. Moderování se ujme Jan Čenský.

Jan Rosák začal působit v Českém rozhlase (tehdy Československém rozhlase) jako externista v roce 1971. Od roku 1972 pak získal trvalou pracovní smlouvu. Začínal jako hlasatel na stanicích Praha, Hvězda, Vltava a v Zahraničním vysílání. Později kromě jiného moderoval například pořady Dobré jitro, vědecko-populární pořad Meteor nebo pořady Redakce zábavy. Moderoval také několik koncertů s TOČRem (Tanečním orchestrem Českého rozhlasu) nebo Vánočních koncertů se SOČRem (Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu). K zajímavostem jeho práce v rozhlase patří i cca. 9 let působení jako vedoucí na letních a zimních rozhlasových táborech.

Jeho hlavní a srdcovou stanicí byla ale především stanice Praha (celým názvem Český rozhlas 2 Praha), která se později přejmenovala na současný Český rozhlas Dvojka. Jan Rosák vysílá a baví posluchače na této stanici již celých 50 let. Tento úctyhodný výkon, věrnost, vytrvalost, profesionalita a především trvalá posluchačská přízeň z něj dělají rozhlasového rekordmana. V současnosti Jan Rosák připravuje a moderuje pořady Šťastnou cestu (pravidelný páteční pořad 13-16 h) a Bijáček (filmový měsíčník) právě na své oblíbené stanici Dvojka.

Zveme vás na oslavu

Rádi bychom proto pozvali všechny posluchače v pátek 5. března k poslechu Dvojky. Celý den bude věnován právě Janu Rosákovi a jeho rozhlasovému výročí. Posluchači se dozví nejen spoustu zajímavostí ze zákulisí působení J. Rosáka na Dvojce, ale budou si moci i zasoutěžit o speciální výhry věnované přímo Janem Rosákem. Vše vyvrcholí speciálním živým vysíláním pořadu Šťastnou cestu v čase 13-16 h. Do studia přijde Janu Rosákovi pogratulovat a zavzpomínat spousta hostů jako například Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková a další. Role moderátora se při této slavnostní příležitosti výjimečně zhostí místo Jana Rosáka jeho rozhlasový kolega a kamarád Jan Čenský tak, aby si Jan Rosák mohl oslavu náležitě užít a mohl zavzpomínat na své rozhlasové působení spolu s hosty pořadu. J. Rosák zároveň připravuje autobiografii 50 let za mikrofonem, která by měla vyjít v polovině letošního roku.

Pořady Dvojky můžete poslouchat v rádiu, zpětně na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.

Dvojka https://dvojka.rozhlas.cz/
Štastnou cestuhttps://dvojka.rozhlas.cz/stastnou-cestu-7230752/o-poradu
Bijáčekhttps://dvojka.rozhlas.cz/bijacek-7230671
mujRozhlashttps://www.mujrozhlas.cz/

You may also like...