Hrubá stavba druhé etapy projektu Ranta Barrandov je dokončena, vlaje nad ní glajcha

Společnost YIT úspěšně pokročila ve stavebních pracích a dokončila hrubou stavbu druhé etapy projektu Ranta Barrandov, která zahrnuje 118 nízkoenergetických bytů. Kolaudace této fáze by měla proběhnout na konci roku 2021. Letos v říjnu developer otevřel pro zájemce o bydlení ve finském stylu vzorový byt v první etapě projektu, v níž zbývá už jen posledních 11 volných jednotek.

U čtyř bytových domů tvořících druhou etapu projektu Ranta Barrandov developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce. V současné době se dokončuje osazování oken, pracuje se na vnitřních příčkách a realizují se elektroinstalace. Pokračují také venkovní práce na střechách a fasádách domů.

„Výstavba obou etap projektu Ranta Barrandov běží, i přes nejrůznější opatření spojená se situací kolem pandemie koronaviru, dle plánu. Rovněž jsme nezaznamenali pokles zájmu o byty, právě naopak. První etapa je nyní skoro vyprodaná, z té druhé se prodala již čtvrtina jednotek,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Mrzí nás ovšem, že jsme byli nuceni omezit osobní kontakt s našimi klienty a tím i prohlídky a konzultace. Nicméně jsme plně připraveni nabídnout zájemcům online alternativu. Na našich webových stránkách je možné využít online konfigurátor, v němž si lze vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení a nanečisto si tak navrhnout svůj vysněný byt.“

Ranta Barrandov II zahrnuje dohromady 118 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk a výměře 40 až 140 m². Všechny mají předzahrádku, terasu či balkon. V přízemí domů bude rozmístěno 5 komerčních prostor, které mohou sloužit pro drobné obchody a služby. Noví obyvatelé by se do druhé etapy projektu měli nastěhovat na jaře roku 2022.

Majitelé bytů se rovněž mohou těšit na koncept takzvaného smart home, kdy se o fungování domácnosti stará integrovaný multifunkční systém. Moderní technologie chytrého bydlení, které projekt nabízí již ve standardu, zajišťují větší pohodlí, úsporu času i peněz. K funkcím řídicí jednotky Smart VeoLg od partnerské společnosti VEOLIA patří například monitoring energií, inteligentní regulace vytápění v zimním období či nastavování a ovládání topení na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače. Pomocí chytré domácnosti mohou rezidenti obsluhovat také vzduchotechniku a u bytů s klimatizací i tu.

Celý komplex Ranta Barrandov tvoří 259 nízkoenergetických bytů ve finském stylu, které postupně vyrůstají v celkem osmi čtyř- až osmipodlažních domech v ulici Wassermannova na pražském Barrandově. Kolaudace první etapy se 141 jednotkami se plánuje ještě v letošním roce. V areálu bude samozřejmostí dostatek parkovacích míst ve dvoupodlažním suterénu, sklepy, kočárkárny a prostor na mytí kol či psů.

Oblíbená čtvrť Prahy 5 představuje žádanou lokalitu, neboť svým rezidentům nabízí vše potřebné. V okolí projektu neschází mateřské školky, školy, dětské hřiště a také pošta, poliklinika nebo knihovna. Milovníci pohybu ocení zdejší venkovní posilovnu, akvapark a nedalekou cyklostezku. Na procházku do přírody lze vyrazit do blízkého Prokopského údolí či Chuchelského háje.

You may also like...