Ikonické obklady z metra jdou do dražby. Výtěžek aukce podpoří lidi s hendikepem

Neodmyslitelně patří k designu pražského metra, nyní pomohou dobré věci. Do charitativní on-line dražby vstupuje šest obkladových dlaždic a jeden podhledový transparent ze stanice metra „Jiřího z Poděbrad“. Výtěžek aukce, kterou pořádá Praha 3, bude věnován na sociální služby pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením.  

on-line aukci na platformě Dobrobot je možné vydražit unikátní hliníkové dlaždice od Jaroslava Otruby, hlavního architekta pražského metra. Všech šest kusů těchto dlaždic – dvě v barvě světlého bronzu a čtyři zelené – dříve tvořilo obložení stěny ve stanici Jiřího z Poděbrad. Kromě toho se zájemci mohou účastnit aukce o podhledový transparent s logem pražského metra a názvem stanice, který visel u jednoho ze vstupů do podzemních prostor metra. Vyvolávací cena každého ze zmíněných předmětů činí symbolických 333 korun.

„Jednotlivé obkladové dlaždice i ceduli s logem metra se nám bezplatně podařilo získat od Dopravního podniku hl. m. Prahy poté, co se stanice Jiřího z Poděbrad zrekonstruovala. Dopravnímu podniku za to patří naše poděkování. Společnými silami chceme udělat radost těm, kdo obdivují originální a hodnotný design pražského metra, a rádi by jeho část měli doma. Jak doufám, řadu z nich bude v aukci neméně motivovat, že výtěžek věnujeme na podporu samostatného života lidí s postižením,“ říká starosta Prahy 3 Michal Vronský.


Aukce bude probíhat do 26. června do 19 hodin. Finanční prostředky získané za všech sedm dražebních položek městská část poskytne obecně prospěšné společnosti „Asistence“. Ta se v Praze 3 dlouhodobě stará o lidi s hendikepem, prostřednictvím osobní asistence a rehabilitačních programů jim pomáhá v jejich samostatném životě. 

Městská část Praha 3 v minulosti dražila tři uliční cedule z bývalé Koněvovy ulice, jež se přejmenovala na Hartigovu. Výtěžek ve výši 60 700 korun byl věnován na podporu dětí s hendikepem.

Zrekonstruovaná stanice metra Jiřího z Poděbrad byla otevřena v listopadu 2023. V současnosti zde probíhá instalace výtahu, po dokončení projektu půjde o první bezbariérovou stanici metra v Praze 3.

You may also like...