Ikonický Palác knih Luxor na Václavském náměstí slaví 20. výročí

V neděli 14. srpna uplyne 20 let od otevření největšího knihkupectví ve střední Evropě známého jako Palác knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. V rámci oslav Luxor zákazníkům od 12. do 14. srpna nabídne slevu 20% na vše.

Nepřehlédnutelný funkcionalistický palác byl vystavěn podle projektu Bohumíra Kozáka a Nikoly Dobroviće ve 20. letech 20. století. I dnes na vás zde dýchne historická atmosféra, která se snoubí s konceptem moderního knihkupectví. Záměrem původních majitelů, dlouholetých knihkupců, bylo nabídnout zákazníkům knižní palác, který je od sklepa po půdu plný knih, s množstvím doplňkového zboží a knihkupci, kteří dokážou poradit.

„To se nejen podařilo, ale dnes Palác knih Luxor výrazně předčí i ty nejambicióznější plány. Na skoro 4 000 m2 najdete nejen 85 000 titulů, ale i nepřeberné množství dalšího zboží. Jsme hrdí na naše papírnictví, širokou nabídku školních a výtvarných potřeb, skvělý výběr vinylů a deskových her. Nejsme tak už jen největší knihkupectví, ale například vystavení sortimentu značek Stabilo, Moleskine a Leuchtturm, jaké u nás najdete, nemá v Evropě obdoby,“ říká Jan Kotrba, manažer obchodu sítě prodejen Luxor. Úspěch knihkupectví dokládá i to, že z původně zamýšlené jedné prodejny je dnes síť, která zahrnuje 40 poboček po celé České republice a úspěšný e-shop luxor.cz.

Otevření Paláce knih Luxor odstartovalo novou éru knižního trhu a změnilo představu, jak má vypadat knihkupectví. Dnes je nejen vlajkovou lodí společnosti Euromedia Group a.s, ale také prostorem, kde se zákazníci setkávají s významnými (nejen) literárními osobnostmi.  Palác knih si mezi nakladateli vybudoval pověst prestižní adresy pro pořádání různých akcí, křtů a autogramiád. Za posledních dvacet let zde svoje knihy prezentovaly stovky známých osobností, mezi nimi například Marek Eben, Madeleine Albrightová, Zdeněk Pohlreich nebo Zdeněk Svěrák. Přijelo i mnoho slavných zahraničních autorů jako Sophie Hannah, která jako jediná vlastní povolení pokračovat ve tvorbě Agathy Christie a před nedávnem i kanadská autorka thrillerů ze sousedství Shari Lapena.

Oslavy 20. výročí proběhnou ve dnech 12. – 14. srpna. Po celou dobu mohou zákazníci využít jedinečnou 20% slevu na knihy, dárkové předměty, psací, školní a výtvarné potřeby, deskové hry a další zboží, nebo vyhrát speciální dárek. Zájemci si také mohou zasoutěžit o poukázky a další ceny na webu a sociálních sítích knihkupectví Luxor.

Palác knih Luxor v číslech:

  • 3 940 m2 celkové plochy
  • 4 patra
  • 14 pokladen
  • 70 knihkupců
  • 85 000 titulů na jednom místě
  • 1,5 milionu prodaných kusů za rok

You may also like...