iShorts zná svého vítěze. Vyhrál tolik vody Magnesia, kolik váží

Včerejší projekce krátkých filmů v Bio Oko v rámci projektu iShorts zná vítěze. V hlasování diváků vyhrál Adam Martinec s filmem Anatomie českého odpoledne. Projekce pravidelně propagují nejzajímavější zahraniční i české krátké filmy.

Kila navíc mohou být někdy i výhodou – vítězný režisér Adam Martinec získal na včerejší projekci iShorts v pražském Bio Oko tolik vody Magnesia, kolik váží. Magnesia tak pokračuje v podpoře mladých umělců, kterým značka dlouhodobě a systematicky pomáhá. V případě filmů především skrze Cenu Magnesia na každoročním udílení filmových cen Český lev.

Vítězný snímek: ANATOMIE ČESKÉHO ODPOLEDNE (FAMU)

Režie: Adam Martinec
Producent: FAMU, Breathless Films
Hrají: Jakub Špalek, Simona Peková, Jiří Šeda, Matouš Borecký, Adam Kyznar 
Rok výroby: 2020 

Během parného letního odpoledne se u vody ztratí dva chlapci. Jejich zmizení nám ukazuje, kým jsme tváří v tvář naší lidskosti. 

iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátké filmy společně s jejich autory. Hlavní aktivitou iShorts jsou pravidelné projekce nejzajímavějších zahraničních a českých krátkých filmů, které probíhají v několika městech v České republice a na Slovensku. Program každé projekce je sestaven na určité téma. Pravidelně divákům přináším krátké filmy z významných filmových festivalů, jako jsou: Cannes, Berlinale, Clermont-Ferrand, Sundance a mnoho dalších.

You may also like...