Iva Procházková – Uzly a pomeranče

Nová kniha autorky Ivy Procházkové nás přenese do krásné a nespoutané přírody, mezi divoké koně a za nezapomenutelným příběhem první lásky …

Po smrti své maminky nachází Darek útočiště v nespoutané horské krajině, v blízkosti koní. Jako by byli v něčem pravdivější než lidé, jako by jim lépe rozuměl. Vedle nich mu učaruje také Hanka, „pomerančová holka„, v jejíž přítomnosti zapomíná na všechny problémy a prožívá krásné pocity prvního zamilování. Kniha, která si získala srdce čtenářů i kritiků, se dočkala také filmového zpracování. V režii Ivana Pokorného se představí Tomáš Dalecký, Emilie Neumeister, Ewa Farna, Stanislav Majer a další.

Iva Procházková, dcera Jana Procházky, který byl jednou z osobností Pražského jara. Je známou autorkou próz pro děti, dramatičkou a scénáristkou. Iva Procházková měla zakázáno po maturitě studovat dále na vysoké škole a rozhodla se tedy pro manuální zaměstnání. V roce 1983 odjela se svým manželem a dětmi do Rakouska a po třech letech se přestěhovali do západoněmecké Kostnice. V Kostnici založila divadlo s názvem Schlauer Kater a v roce 1994 se vrátili zpět do Prahy.