Ivo Cicvárek & Živo pokřtí v Praze album Morytáty a Romance

Pražský křest desky Morytáty a romance chystá na 24. února v klubu Kaštan ŽIVO – tedy formace kolem písničkáře Ivo Cicvárka.

 V roce 2022 změnili své jméno z původního, léta hrajícího Velkého světa a natočili desku Morytáty a romance, na kterou si pozvali řadu skvělých hostů, mj. legendárního Roberta Křesťana, kytaristu Norbiho ovácse či hráče na Hammondovy varhany Kubu Zomera.

YouTube: youtu.be/Zivo

ŽIVO provede posluchače nejenom deskou Morytáty a romance, tedy písněmi temnými a zábavnými jak opékání špekáčků nad hořící pneumatikou, ale i starším Ivovým repertoárem z předchozích alb. Z nich např. Velký svět bylo nominováno na cenu Anděl. Souhra Ivo Cicvárka (klavír, kytara, zpěv, samply), Radima Grünwalda (bicí) a Jakuba Lutnera (baskytara) vystoupala během natáčení desky do vyšších pater radostné muzikantské empatie a všichni tři se těší, jak odletí i s  fanoušky do bouře baladických i romantických příběhů.


Pozvání na křest přijala i dlouholetá Ivova kamarádka, skvělá písničkářka Martina Trchová. A protože Martina ozdobila svým hlasem minulé album Padá, určitě si společně s Živo zazpívá i v Praze.

„Může mít album víc křtů? Některé kapely se s tím nepárají a uspořádají jich třeba deset. Nám se zdálo, že dva budou tak akorát, aby z toho nevyprchal pocit jedinečné chvíle! A teď je čas na pražskou oslavu Morytátů a romancí. Album nám pokřtí a zároveň s námi zahraje naše kamarádka a vynikající písničkářka Martina Trchová. A ŽIVO v té základní, energické tříčlenné sestavě už se těší, jak odpálí ten nejpromyšlenější, nabušený set morytátovek kořeněný největšími peckami z minulých alb. A možná přijde i některý z muzikantských kouzelníků, co s námi čarovali ve studiu, “ říká k pražskému křtu Ivo Cicvárek.

A zbývá zásadní otázka: přidá se na pódiu i některý z hostů, kteří vypomohli Morytátům a romancím ve studiu? Odpověď až na místě! 

Morytáty a romance byly uvedeny v shortlistu na Cenu Anděl v kategorii Folk a získaly  4. místo v anketě Album roku Radia Proglas. 

FB událost: facebook.com/events/krest-zivo

Foto: Jan Urbanec

You may also like...