Jablonecká výstava skla a bižuterie Křehká krása

Opět se můžeme těšit na vizuální pohlazení po duši. Tedy alespoň v Jablonci, kde v areálu Eurocentra na již pátém ročníku velice zajímavé výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2020 se letos představí 45 výrobců z této oblasti. „ Křehká krása je již nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků, navíc v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse,“  uvedl Pavel Kopáček, předseda svazu výrobců skla a bižuterie. 

Krom expozic si návštěvníci vychutnají i doprovodný program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, který se jaksi už v předstihu povede v duchu českých vánoc. Přední výrobci předvedou, jak skleněný vánoční sortiment vyrobit a vyzdobit. To si konečně budou moci odzkoušet i návštěvníci. Ale pozor, snadné to není.  Jedná se o prezentaci projektu České vánoce, který organizátoři akce připravili ve spolupráci s agenturou CzechTourism. Také tu však budou i další novinky. Například významný hráč na trhu se zmíněnými komoditami, Preciosa Group, představí atraktivní šaty z televizní show Stardance a již tradiční soutěž „Mistr křišťálu“. Jablonečtí přichystali i každodenní módní přehlídky a na děti čeká pohádková princezna i kreativní dílna.

Prakticky přes ulici narazí návštěvník na Muzeum skla a bižuterie, kde krom stálých expozic „Nekonečný příběh bižuterie“ a „Čarovná zahrada – české sklo sedmi století“ naleznou i ty aktuální, jako například „Femme Fatale“ a „Jedním dechem“. Co je velice zajímavé, čtyřdenní vstupenku do areálu i do muzea pořídí návštěvník za padesát korun. Pokud bude po celé čtyři dny denně na výstavě, bude se muset smířit s již hojně používaným plastovým páskem kolem ruky. Ale prý se to dá vydržet.

Antonín Karoch

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...