Jak na moderní garáž

Počet rodin vlastnících víc než 1 auto pořád roste. Garáže se zvětšují a stávají se důležitou součástí našich domovů. Vylaďte si tu svou v moderním stylu. Poradíme vám, co k tomu budete potřebovat.

Sezame, otevři se

Svá garážová vrata můžete dnes už dálkově ovládat hned několika různými způsoby. Kromě klasického dálkového ovládání třeba prostřednictvím mobilního telefonu, čipu nebo snímače otisku prstů. I pokud chcete zůstat věrní klasickému ovladači, můžete objevovat nové moderní funkce. Některé ovladače vám například pomocí světelné diody ukážou, jestli jste náhodou vrata od garáže nezapomněli zavřít. A pokud ano, můžete situaci rychle napravit z pohodlí domova.

Posviťte si na to

Garáž často plní i funkci dílny. V takovém případě zde oceníte světla s pohybovým čidlem. Díky němu se můžete soustředit na práci a klidně si umazat ruce – bez starostí o vypínač. Nezapomeňte také na osvětlení prostoru před garáží, které vám usnadní večerní parkování. Světla s čidlem mají navíc jednu praktickou výhodu – už nikdy nebudete muset přemýšlet, jestli jste je nezapomněli zhasnout.

Kdo je připraven, není ohrožen

Auto není levnou investicí. Ujistěte se, že jste pro jeho ochranu udělali maximum. Při výběru garážových vrat hledejte taková, která mají pohon i kolejnice zabezpečené proti vypáčení. Vnitřní blokovací zarážka zabrání jejich nežádoucímu vysunutí. Zvažte také pořízení alarmu.

Bezpečnost ovšem neznamená jen ochranu majetku, ale také rodinných příslušníků. Fotozávora zajistí, že se automaticky otevíraná garážová vrata zastaví, pokud se v jejich dráze objeví nějaká překážka. Díky tomu se nemusíte bát přivření dětí nebo domácích zvířat. Skvělou věcí jsou i kryty proti skřípnutí prstů u koleček pantů, kolejnic a hřídele.

Které moderní prvky byste si přáli mít ve své vlastní garáži?

 

 

You may also like...