Jak obohatit rodinný rozpočet o 53 475 Kč?

Jak praví známé úsloví: „V Praze je blaze, ale draze.“ Praha je aktuálně 50. nejdražším městem světa, a ve výši cen předběhla i Bratislavu, Varšavu a Budapešť. Přesto existuje způsob, jak můžou pražské rodiny své výdaje snížit.

Toužíte po tom, mít více peněz na cestování, oblečení nebo dražší kroužky pro děti? I v tak drahém městě, jako je Praha, nemusíte zbytečně přeplácet.

Řešením je zjistit si informace o cenách na trhu a vybrat si tu nejvýhodnější nabídku. Okamžité porovnání trhu s energiemi, autopojištěním a dalšími produkty umožňuje portál Porovnej24.cz.

Na konkrétním příkladu si ukážeme, jak moc se liší ceny autopojištění. Do kalkulace jsme zadali pražského řidiče vozu Opel Astra, který má věk 40 let a naježděný bonus 75 měsíců (typ vozu, věk řidiče a bydliště totiž ovlivňují cenu autopojištění).

Povinné ručení Porovnej24.cz – porovnání cen:

Ještě větší míry úspory lze dosáhnout u havarijního pojištění. Opět jsme do kalkulace zadali výše zmíněného řidiče.

Pokud bychom tedy porovnali nejdražší a nejlevnější ceny na trhu, náš řidič má šanci na povinném ručení a havarijním pojištění ročně ušetřit 22 754 Kč.

Úspora i na dalších produktech

Ušetřit lze i na dalších službách, například na elektřině. U tohoto produktu je výhodou, že ať člověk platí jakoukoliv cenu, nelze to poznat na kvalitě – elektřina vám posvítí stejně, ať je od jakéhokoliv dodavatele.

Podle nejnovější dat Porovnej24.cz může průměrná česká domácnost porovnáním cen elektřiny ušetřit ročně 12 207 Kč.

Další možnosti porovnání

Když chtěl zákazník v minulosti zjistit, který obchodník poskytuje nejlevnější cenu, musel obchodit všechny obchody a provozovny ve městě. Nyní je to díky online porovnávačům snadnější. Kromě Porovnej24.cz můžete využít i Netfinance.cz. a řadu dalších portálů.

Zjišťovat si informace o cenách se vyplatí nejen u finančních produktů. Výrazně ušetřit můžete díky porovnání cen benzínu, elektroniky či pojištění. Na tyto zmíněné artikly na internetu existují příslušné srovnávače.

You may also like...