Jak strávit perfektní den v chorvatském Šibeniku

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, město Šibenik byste určitě neměli vynechat. Už jen kvůli katedrále sv. Jakuba, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a jejíž stavba probíhala mezi lety 1433 a 1555. Z bohaté historie čerpá celé město, které bylo založeno Chorvaty (narozdíl od Splitu nebo Zadaru) ve druhé polovině 11. století.

Na kopci nad městem můžete prozkoumat tři pevnosti s úchvatnou vyhlídkou na celé město a jeho přilehlé okolí. Díky své bohaté historii je město plné zajímavých památek, které stojí za návštěvu. A pokud byste chtěli být trochu aktivnější, nabídka sportovních aktivit v Šibeniku je také bohatá. Okolí je vhodné pro pěší turistiku nebo jízdu na kole. Milovníci vodních sportů mohou navštívit tři místní mariny a pronajmout si loď nebo si vyzkoušet potápění. Pokud místo hotelu preferujete raději pronájem vily na pobřeží nebo ve městě, tato stránka obsahuje nabídku volných vil k pronájmu.

Šibenik nabízí víc než jen historické památky

Milovníci nákupů si vyberou na místní tržnici, která se nachází 5 minut chůze od hlavního náměstí, nebo si můžete vybrat ze spousty obchodů se suvenýry, kterých je historické centrum města plné. Šibenik také nabízí 2 nákupní centra. Pokud máte děti, i pro ně se v Šibeniku najde spousta zábavy. Každé léto na přelomu července a srpna se zde pořádá slavný mezinárodní dětský festival se spoustou zábavy. Rodiče si mohou užít festival Šibenické léto, plný koncertů lidové a vážné hudby.

Ideálním způsobem, jak si užít všeho, co Šibenik nabízí, je pronajmout si vlastní vilu, kde budete mít dokonalé soukromí a komfort. Klikněte zde a můžete se podívat na aktuální nabídku volných vil v Chorvatsku k pronájmu. Vily v Chorvatsku jsou skvělou volbou pro všechny, kdo si chtějí užít maximum soukromí a zažít autentickou atmosféru této země. Cesta autem do Chorvatska je díky kvalitním dálnicím otázkou přibližně 11 hodin, takže když si ráno sednete do auta, odpoledne se už můžete koupat a užívat si místní atmosféry.

Zábava po celý rok

Místní podnebí je velmi teplé a plné slunečního svitu, a proto i mnoho místních volí ochlazené v moři. Nejbližší turistické letovisko, Amadria Park, patří k těm nejlepším na celém chorvatském pobřeží. Po koupání se můžete vydat zpět do vaší vily v Chorvatsku a dále se vrhnout do víru města a dát si v jedné z místních cukráren výbornou místní zmrzlinu. A před ostrým slunečním svitem se můžete ukrýt také v některém z místních muzeí a galerií.

Ráj středomořské gastronomie

Pokud se vám nebude chtít vařit a chcete si dát skvělý oběd nebo váš den zakončit dobrou večeří a drinkem, Šibenik nabízí obrovské množství vyhlášených restaurací. Vzhledem k blízkosti moře doporučujeme vsadit na středomořskou kuchyni. Ale i milovníci mezinárodní kuchyně si přijdou na své díky široké nabídce burgerů nebo pizzy. Vintage Bar v centru města je oblíbeným místem pro zakončení dne kvalitním koktejlem.

Chorvatsko prostě nabízí vše – bohatou historii, sportovní vyžití nákupy i špičkovou gastronomii. Pokud hledáte vily Chorvatsko, z nabídky na Villsy si můžete vybrat přesně takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám. V nabídce se nachází menší domky vhodné pro malou rodiny, i reprezentativní vily v nejprestižnějších lokalitách se špičkovým zázemím.

You may also like...