Jana Plodková si zahrála sestru v první linii

Přestože se říká, že nouze naučila Dalibora housti, herečka Jana Plodková tohle pořekadlo nepotvrzuje. V novém seriálu režiséra Marka Najbrta sice coby maminka malé třeťačky zvládá online výuku na jedničku, ve skutečnosti ale fanynkou moderních technologií není. A tak se stejně jako většina z nás v období, kdy se bylo možné vídat pouze virtuálně, potýkala s jejich ovládáním. Zkušenosti pak využila právě při natáčení desetidílné komedie Třídní schůzka. Ta je o rodičích a učitelce jejich dětí, kteří se společně potkávají na online třídních schůzkách během tří lockdownů.  A podívaná je to vskutku mimořádná! 

Jana Plodková ráda pečuje o druhé, ale práci zdravotní sestry by podle svých slov zastávat nemohla. „Vůbec si nedokážu představit, že bych se živila jako zdravotní sestra. Sama mám problém u lékaře, třeba když mi odebírají krev. Nezvládla bych to dělat někomu jinému,“ prozrazuje. V novém seriálu internetové televize Mall.tv ale herečka sesterský plášť oblékla. V desetidílné komedii Třídní schůzka hraje zdravotnici v první linii, která se coby maminka třeťačky Zuzanky připojuje z práce rovnou na online třídní schůzky.

Mně osobně přijdou online schůzky úplně zbytečný. Nemůžeme dostáhnout toho, čeho bychom dosáhli při osobním setkání. V době pandemie to určitě bylo dobré pro předání nějakých informací, ale jinak je tenhle online svět pro mě šílený,“ popisuje svůj postoj ke komunikaci prostřednictvím moderních technologií držitelka Českého lva za hlavní roli ve filmu Protektor, který natočila také s režisérem Markem Najbrtem.

Sama jsem absolvovala několik online zkoušek s divadlem a kvůli natáčení a vždycky jsem si říkala, že snad už to dlouho trvat nebude. Občas mě zlobila technika, někdy mi nešla kamera, jindy jsem měla problém se zvukem,“ popisuje svoje zážitky, které korunovala tím, že na jeden důležitý mítink dokonce zapomněla. „Jednou jsem si špatně přečetla, kdy se mám přihlásit na schůzku, na které na mě už všichni čekali. Chodila jsem si s kafíčkem po bytě a pak mi došlo, že už tam dávno mám být,“ dodává pobaveně Jana Plodková, která je spolu s Václavem Neužilem, Erikou Stárkovou, Romanem Zachem, Klárou Cibulkovou nebo Tomášem Jeřábkem právě teď k vidění na internetové televizi Mall.tv.

Foto: Mall.tv

You may also like...