Jaroslav Svěcený podpoří Akci Cihla a bude prodávat ve stánku Na Příkopech

I letos se v ulici Na Příkopě prodávají pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním postižením. V úterý 7.9. přijde prodej a zároveň letošní 22. ročník benefiční sbírky AKCE CIHLA podpořit dlouholetý patron sbírky Jaroslav Svěcený, který bude na stánku prodávat od 17.00 hodin.

Všech předchozích 21 ročníků benefiční kampaně AKCE CIHLA se těšilo pravidelné podpoře ze stran osobností a ani letošní ročník není výjimkou. Letošní ročník sbírky, který na začátku srpna odstartoval talentovaný zpěvák a herec David Kraus, se může pyšnit další známou osobností, která na stánku bude prodávat cihly a je tentokrát z řady jejích patronů. Prodej cihel přijde totiž během září podpořit talentovaný houslista Jaroslav Svěcený, kterého bude na stánku možné potkat v úterý 7.9. od 17.00.

Houslový virtuos pan Jaroslav Svěcený nese patronát nad sbírkou již od roku 2003. Kromě každoročního prodeje cihel na stáncích, návštěv Chráněných bydlení, která byla postavena, zrekonstruována nebo vybavena právě díky sbírce, je pro organizátory sbírky pan Svěcený inspirací ve své vitalitě. V době prvního lock downu přijel do sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli, aby natočil spot na podporu sbírky a dopřál nám neuvěřitelný soukromý koncert v prostorách rozestavěného bistra, kde již nyní prodávají další zaměstnanci s handicapem. Patron Jaroslav Svěcený vnímá význam osobního angažmá v aktivitách benefiční sbírky AKCE CIHLA: Osobně považuji popularitu za průvodní jev své práce a rád ji dám do služeb dobré věci” a doplňuje ”Kdo si koupí cihlu, postaví na nohy sám sebe, to jsem řekl před nějakým časem a myslím si, že je z toho každé slovo stále aktuální. AKCE CIHLA svoji kvalitu a smysluplnost každoročně potvrzuje. Pro mne je čest působit jako patron a pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují.“ 

Organizátoři se z důvodu nejistého výdělku z letošního a minulého roku rozhodli přesunout prodej cihel i do online světa. Podpořit sbírku je možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením virtuální e-cihly na https://www.akcecihla.cz/e-cihla/. „Po turbulentním roce plném nejistot vnímáme letošní ročník jako výzvu, kterou jsme připraveni zdolat. Benefiční sbírka AKCE CIHLA startuje nejen v ulicích, ale také v online prostředí, kde si virtuální cihlu může koupit každý z bezpečí a pohodlí domova. Nicméně se již v srpnu těšíme na viděnou u našeho stánku Na Příkopech,” říká koordinátorka sbírky Soňa Cimalová. Ke koupi virtuální e-cihly vyzývá veřejnost i herec David Kraus: “Poslední dva roky jsou díky covidu pro sbírku o dost těžší, právě proto, že lidí po ulicích nechodí tolik. Budeme moc rádi, když přijdete, podpoříte nás a jednu cihlu si na Příkopech pomalujete. Můžete nás podpořit i koupí e-cihly, kdy si cihlu zakoupíte virtuálně a nemusíte ani nikam chodit. Každá cihla je teď potřeba!”

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Přidejte se na facebook https://www.facebook.com/AkceCihla.cz

You may also like...